הרשימה המשותפת תצביע מחר (חמישי) בכנסת נגד הסכמי השלום עם איחוד האמירויות. ההסכמים, שאושרו בממשלה ביום שני אחרי החתימה עליהם בבית הלבן, ייכנסו לתוקף רק לאחר שהכנסת תאשר אותם באופן סופי והממשלה תצביע מחדש לאשרור ההסכם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חבר הכנסת סמי אבו שחאדה (בל"ד) הסביר מדוע סיעת המשותפת תצביע נגד ההסכם: "זו אחת מעסקאות הנשק הגדולות שישראל עשתה בשנים האחרונות. אם זה הוא השלום הישראלי - אנחנו לא רוצים אותו". שחאדה התייחס גם לסכסוך הישראלי-פלסטיני שכמעט נעדר מן ההסכם כעילה נוספת להתנגדות לו: "הסכסוך הערבי-ישראלי מעולם לא היה סביב שאלות כלכליות. מקור הסכסוך הוא בכיבוש הישראלי של פלסטין והשטחים השייכים למדינות ערביות אחרות. העסקה המדוברת אשר מתעלמת מהכיבוש ומהפלסטינים מרחיקה את השלום ולא מקרבת אותו". 

ח"כ סמי אבו שחאדה נדבק בקורונה- הכנסת הושבתה (צילום: n12)
ח"כ אבו שחאדה | צילום: n12

שחאדה הוסיף: "הצורך לנספחים חשאיים וסודיות גדולה מסביב להסכם 'שלום' בין שתי מדינות אשר מעולם לא נלחמו, מדאיג אותנו ומוכיח שיש לשתי המדינות במה להתבייש ומה להסתיר". 

"כחלק מהעם הפלסטיני אנחנו נאבקים על שלום, על צדק ועל שוויון לכל האזרחים. אנחנו מאמינים בשלום אזורי ובצורך לשים קץ לסכסוך הישראלי ערבי אשר נמשך תקופה ארוכה מאוד. אך עסקת הנשק אשר מובאת כאן לא פותרת את הסכסוך ולא מקדמת את השלום. עסקה זו בעינינו תביא ליותר הרס ופחות לשלום".