בתום סיור שערך הערב (שלישי) בעיריית ירושלים, אמר שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ כי הסיכויים לבחירות נראים קרובים מתמיד, זאת בעיקר בשל המחלוקת והסחבת סביב העברת תקציב המדינה. "שעון החול הזה הולך ואוזל. כששעון חול הולך להיגמר, אף אחד לא יודע מתי הגרגר האחרון יורד, אבל אנחנו ממש לקראת הקצה שלו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התיאור של גנץ את שעון החול המדמה את הזמן שנותר למדינת ישראל עד בחירות בא בעקבות שאלתו של אחד הכתבים שנכח במקום. גנץ הסביר: "תהליך העברת תקציב הוא אורך זמן ואם אנחנו לא רואים שהוא מתחיל ולא רואים שהוא מתקדם אז אנחנו מבינים שהוא לא יקרה ולכן זה עניין של לא הרבה זמן".

דבריו של שר הביטחון באים שעות ספורות אחרי שפנה ישירות לנתניהו במהלך הדיון בכנסת על הסכם הנורמליזציה עם בחריין. גם שם השתמש גנץ במטאפורה של שעון החול: "חברתי אליך כשותף למען חייהם של אזרחי ישראל ולא כשותף לפשע כלכלי נגדם. אני ואתה יודעים שבאוצר קיים תקציב כמעט מוכן ל-2021 ואני לא אתן למנוע אותו, שנינו יודעים ששעון החול אוזל. בידך למנוע את האסון החברתי כלכלי ולעשות את מה שנכון לישראל. בנושא הזה לא יהיה גורם חיצוני שיתערב". 

לפני שדיבר על נושא הבחירות, התייחס גנץ להתפשטות הקורונה בישראל ואמר בין היתר כי הממשלה תבקש להטיל סגרים על ערים אדומות, במטרה להקל על ערים בהן התחלואה נמוכה יותר. "נטיל סגר על עוד ערים אדומות על מנת שנוכל לפתוח במקומות אחרים". שר הביטחון הסביר שאחת הבעיות המרכזיות בתהליך קטיעת שרשראות ההדבקה היא העובדה שאזרחים לא משתפים פעולה בחקירות. "האנשים שעונים לנו בטלפון נותנים לנו ארבעה או חמישה מקרים שבהם נפגשו עם אנשים, זו איננה כל התמונה. רק מידע מהיר עם הרבה בדיקות, דיווח אמין של האנשים ושיתוף הפעולה - יעזרו לנו להוריד את התחלואה כלפי מטה".