שר המדע והטכנולוגיה יזהר שי הגיע היום (שבת) לאולפן פגוש את העיתונות וטען כי אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יבחר ללכת לבחירות בשיא המשבר הכלכלי והבריאותי – כחול לבן תדאג שהוא לא יישאר בתפקידו: "לא יקום ולא יהיה, נעשה כל מה שצריך במישור הפוליטי". יו"ר הקואליציה זוהר הגיב באולפן: "לכחול לבן אין לגיטימציה ציבורית לקבל את הנהגת המדינה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השר שי: "הליכוד הולך להתעלל באזרחים; מי שיילך לבחירות - ישלם את המחיר"

"בליכוד הודיעו השבוע דרך מיקי זוהר שהם לא יעבדו על תקציב כדי לפרק את הממשלה", אמר השר שי. "אז יצא המרצע מן השק: הליכוד הולך להתעלל ב-9 מיליון אזרחים, שרבים מהם מצביעיו, לצורך תרגיל פוליטי ציני; אנחנו לא נאפשר זאת". 

השר שי חשף כי "אם הליכוד ירצה ליזום עכשיו בחירות על חשבון האזרחים – המובטלים והחולים – לא רק שלא נאפשר זאת, אלא גם שנתניהו לא יהיה ראש הממשלה יותר". הוא טען: "נעשה כל דבר אפשרי, כל מה שצריך. חשוב שיבינו בצד השני – אנחנו נעשה כל מה שצריך במישור הפוליטי. מי שיילך לבחירות – ישלם על כך את המחיר".

בנימין נתניהו (צילום: מרים אלסטר פלאש 90, פלאש/90 )
"אם יילך לבחירות - נדאג שלא יישאר ראש ממשלה". נתניהו, ארכיון | צילום: מרים אלסטר פלאש 90, פלאש/90

לטענתו, לטובת מהלך חוסם נתניהו – יש גם גורמים בימין שישתפו פעולה עם כחול לבן: "נתניהו לא יהיה זה שיקבע את הסיבוב הבא. יש כלים ויש אנשים שימנעו ממנו לעשות זאת, יש גם אנשים בצד הימני שיעשו זאת. הם לא ייתנו לראש הממשלה ללכת לבחירות".

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר: "כחול לבן מפרים את ההסכם, דוחפים לבחירות"

בתוך כך, יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר הגיע אף הוא לריאיון בפגוש את העיתונות – והתייחס לדברי השר שי. "האיום שלו הוא איום סרק. ממשלה חלופית אינה ריאלית". הוא הוסיף: "למרות שאולי יש לכחול לבן רצון וכוונה להקים ממשלה עם הרשימה המשותפת - יהיה להם קשה מאוד לעשות זאת". 

 "כחול לבן מפרים את ההסכם הקואליציוני, הם דוחפים לבחירות", תקף זוהר. "לכחול לבן אין לגיטימציה ציבורית לקבל את הנהגת המדינה. יהיו להם 6 מנדטים ביום טוב, אם בכלל הם יעברו את אחוז החסימה". הוא הוסיף: "הלכנו איתם כי רצינו להקים ממשלה".

"אני מוכן ללכת לבחירות", אמר זוהר, "ובהן אשאל את הציבור - את מי אתם רוצים בהנהגת המדינה. ואני בטוח שהציבור יאמר שוב שהוא רוצה את נתניהו". 

על העימות בין השרה מירי רגב לאייל ברקוביץ' בתוכנית "אופירה וברקו" ששודרה אתמול בקשת 12 - אמר זוהר: "ברקוביץ' איבד את זה לגמרי, הוא מביך. הוא לא יהיה מאמן נבחרת ישראל, ברגע שהוא אומר אמירה כזו - הוא לא ראוי. אם ההתאחדות לכדורגל תרצה למנות אותו לתפקיד - יש מספיק אנשים שיוכלו למנוע את זה".