הבחירות עדיין לא הוכרזו באופן רשמי, אבל בגוש המרכז-שמאל מתחילים כבר בפירוק והרכבה של המפלגות הקיימות ואלה שעוד עתידות לקום. בריאיון לגולן יוכפז וניסים משעל ב-103FM, אמר שר הביטחון לשעבר, ח"כ משה בוגי יעלון, כי הוא לא פוסל את האפשרות להישאר מספר 2 של יו"ר יש עתיד יאיר לפיד: "הלוואי שאשאר, לא קיבלתי החלטה".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

יעלון שהכריז בשבוע שעבר כי הוא מתכוון לפרוש מהשותפות עם יש עתיד ולהקים מפלגה בראשותו, ומספר 2 שלו יהיה הרמטכ"ל לשעבר גדי אייזנקוט, מצנן מעט את ההתלהבות ואומר כי יכול להיות שהרכב המפלגה יישאר כמו שהיה.

גדי איזנקוט (צילום: Flash90 | עיבוד סטודיו mako)
צילום: Flash90 | עיבוד סטודיו mako

"לא קיבלנו החלטה, לא אני, לא איזנקוט ולא לפיד. אנחנו דנים בזה כשהמטרה העיקרית היא להחליף את השלטון", אמר ח"כ יעלון. "לא אמרתי שלא אהיה מספר 2 של לפיד. אם נראה שיש דרך אחרת לפרוץ (להחליף את נתניהו), נלך עליה. לצערי אנחנו לא מצליחים להביא למצב שהגוש שלא רוצה את נתניהו יגבר. אם נמשיך ללכת עם עיניים עצומות, אז הממשלה הבאה תהיה בראשותו של נתניהו, עם החרדים ובנט. זאת ממשלה שלא אכפת לה מכרסום הדמוקרטיה".

שר הביטחון לשעבר ממשיך לרמוז כי ימשיך לשתף פעולה עם לפיד: "הוא יכול להיות ראש ממשלה מצוין. הוא חושב שצריך לפעול כדי שהוא יהיה המפלגה הגדולה ביותר. צריך להתייחס לגושים. אנחנו מנסים, ובינתיים בנט מקבל את רסיסי כחול לבן. אולי הם לא רוצים את לפיד כראש ממשלה, ואולי אני מפריע לו או הוא לי. אם נראה שלפיד או איזנקוט עושה את זה בסקרים, נחליט בבוא העת".

האזינו להקלטת יעלון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

"אין מקום למפלגה בראשות חולדאי ואני לא בטוח שבני גנץ ירוץ", ממשיך יעלון. "אני חושש שהוא ימשיך עם נתניהו. מי ששולט בלוח הזמנים הפוליטי זה נתניהו. הוא יחליט מתי יהיו בחירות. הוא גרר אותנו לבחירות בגלל ההסתבכות הפלילית שלו. השאלה היא איך מביאים לסוף השלטון שבגללו אנשים מתים".