25 שנה אחרי הרצח - הילדים שבגרו נפגשים: בבוקר שאחרי רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל, התכנסו באולפן הטלוויזיה החינוכית חבורת נערים צעירים, עיתונאים בתחילת דרכם, לשיחה על המקרה הקשה שזעזע את המדינה רק בליל אמש. ביניהם היה גם ילד בן 13 מעופרה, עמית סגל שמו - מי שהוא היום פרשננו הפוליטי. סגל ומי שישבה אז לצדו, הילדה נעמה גילת, חזרו לרגעים ההם לפני 25 שנה וסיפרו מה שונה ומה דומה בין האווירה שהייתה אז לזו של היום. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"זה נכון שעכשיו מראים קטעים של האזהרות שזה ייגמר באלימות, אני זוכר את האזהרות האלה בזמן אמת. אז, כנער, זה לא היה משהו שיכול לקרות באמת", שחזר סגל, "אני יכול להזדעזע עד עמקי נשמתי גם אם אני מתנגד עד עמקי נשמתי למדיניות שלו. זה משהו שלא העלית על דעתך שיכול לקרות במדינת ישראל". 

יום אחרי הרצח אמר סגל הצעיר: "הרוצח הודה שהוא עשה את זה לבד ושאף אחד לא עזר לו. אני מציע לפוליטיקאים מהשמאל שירסנו את עצמם, כי זה שהם ממשיכים את השנאה הם גורמים לזה שזה יקרה עוד פעם. אני לא אופתע אם אקום יום אחד בבוקר ושיהרגו גם מישהו מהימין". 

"לשמחתנו, זה לא עמד במבחן הזמן", אומר היום סגל, "היה ויכוח קשה ביותר בחברה הישראלית ואני חושב שהלקחים שהחברה הישראלית הפיקה הופקו במלואם לדעתי. מילה כמו 'בוגד' שבארה"ב יכולה להישמע כלפי פוליטיקאי ככה, במדינת ישראל מעוררת זעזוע. באופן עקרוני, החברה הישראלית הפיקה את הלקחים שלה". 

"מאותו רגע שזה קרה, אני חווה את מה שקרה אז יום יום", סיפרה נעמה גילת, "מה שהיה שם זה הרבה בלבול והרבה עצב. אני בכלל ישנתי בליל הרצח, קמתי בבוקר עליתי להסעה ואמרו לי שראש הממשלה נרצח. חברתי הטובה אמרה 'רבין נרצח', ואני עם תודעה פוליטית ואבא עיתונאי. הייתה הסתה מאוד גדולה והיינו בתקופה שאנשים כמו נפגעו ומתו לנו בידיים מוות פוליטי - אז לכן לא הרגשתי הפתעה".