יו"ר הקואליציה, מיקי זוהר, הביע ספק הבוקר (חמישי) בנוגע לאפשרות שהממשלה תמלא את ימיה. "בחירות הן דבר בלתי נמנע. לא יודע מתי, אחד השיקולים הוא שלא פשוט לנהל מסע בחירות במהלך משבר הקורונה", אמר זוהר. עוד הוסיף: "רה"מ צריך להפסיק לעשות חשבון לכחול לבן. הם מובילים אותנו לתהום".   

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

 "בגל השני ראש הממשלה ניהל את המשבר תוך כדי שקושרים את ידיו מאחורי גבו אנשי כחול לבן", תקף זוהר, "כמה החלטות שרה"מ רצה להוביל ובסוף אנשי כחול לבן לא אפשרו לו להעביר אותן". לגבי המשך ההתנהלות בממשלה אמר זוהר כי "ראש הממשלה צריך לשנות גישה בעניין הזה, זו הייתה המלצתי אליו, ואני חושב שזה כבר מתחיל לקרות - שיפסיק לעשות להם חשבון".

בנימין נתניהו ובני גנץ בכנסת (צילום: דוברות הכנסת)
בנימין נתניהו ובני גנץ בכנסת | צילום: דוברות הכנסת

"עם כל הכבוד לחברי כחול לבן שיושבים בממשלה, לא צריך לעשות להם חשבון, אלא רק להסתכל על מה שטוב לציבור", הדגיש זוהר, "הדרך היא אחת - להפסיק לעשות להם חשבון, משום שהם מובילים אותנו יחד איתם לתהום, ולכן צריך להסתכל על מה שטוב לציבור ולא לכחול לבן. הם כנראה הגיעו לשלב שבו הם אומרים - 'תמות נפשי עם פלישתים'". 

צריך להיאבק איתם (עם אנשי כחול לבן) על כל מה שאנחנו רואים לנכון שטוב לציבור, לא לוותר על שום פרט וגם אם צריך להביא את זה לשיח הציבורי שיקבע ושידע מי זה שמכשיל את המהלכים, מי זה שלא עוזר לממשלה  - אני חושב שבחירות זה דבר בלתי נמנע. בסוף לא תהיה ברירה, כי להמשיך בדרך הזו עם כחול לבן זה לא מועיל, בטח לא לציבור הישראלי". 

זוהר אף התייחס לטענה כי הוא התבטא בחריפות כלפי ח"כ מריח בסוף נאומה אתמול בכנסת, משום שהיא אישה מהמגזר הדרוזי המהווה מיעוט בישראל. "אני מציע לכל חברי יש עתיד לבוא וללמוד ממני איך מתייחסים לנשים ואיך מתייחסים למיעוטים - אלו דברים שתמיד היו נר לרגליי", אמר, "ואחר כך מנסים להאשים אותי או להתקרבן על חשבוני". 

ע'דיר כמאל מריח ומיקי זוהר (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
ע'דיר כמאל מריח ומיקי זוהר | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

"אותה אישה דרוזית ביישה את העדה שלה כשהיא עמדה על הדוכן ואמרה דברים נחרצים ודוחים על אנשים שלא אמרו אותו הדבר עליה", המשיך זוהר, "היא מנסה לנסות לרצות את ה'ראיס' יאיר לפיד, היא עומדת על הדוכן ואומרת דברים שאין בהם טיפת כבוד מינימלית לדמוקרטיה הישראלית והיא מצפה שכולנו נשתוק - זה לא יקרה, אני לא אדם ששותק".