חברי כחול לבן לא יעברו בדיקת פוליגרף - ה"חפרפרת" התגלתה? בעקבות הפרסום במהדורה המרכזית של הציטוטים מישיבת סיעת כחול לבן, שבמהלכה גנץ הודה בקולו שנתניהו לא יכבד את ההסכם, יו"ר כחול לבן רצה שחברי מפלגתו יעברו בדיקת פוליגרף. הבוקר (רביעי), כך נודע ל-N12, הוא ביטל את בדיקת הפוליגרף - וטען כי גילה את מקור ההדלפות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסביבתו של שר הביטחון אומרים: הוא יטפל בהדלפות בזמן הנכון ובמקום הנכון.

הדרישה החריגה לפוליגרף במפלגה הובילה לזעם בקרב חבריו לסיעה שמסרו בתגובה: "מישהו כאן שכח שאנחנו בפוליטיקה ולא במטכ"ל". בסביבת גנץ טענו אז בתגובה כי "הדרישה הגיעה מחברי כנסת שרצו לנקות את שמם מההדלפות". 

הציטוטים שחשפנו שלשום מישיבת חברי סיעת כחול לבן גילו כי שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ, לא מאמין שנתניהו יקיים את הסכם הרוטציה. "אני מבין שלא אקבל את הרוטציה", אמר גנץ לחברי הסיעה. "לא אאמין לנתניהו גם יום לפני שזה יקרה". הדברים נאמרו בישיבה שנועדה להכריע אם פניהם להמשך השותפות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו או לפיזור הכנסת.

כחול לבן נחלקה לשני מחנות בישיבת הסיעה הטעונה. רם שפע, מיקי חיימוביץ' ואסף זמיר ייצגו את הקו המיליטנטי שזו עמדתו בתמצית: "אי אפשר יותר לא לעמוד במילה שלנו. אם אי אפשר לסמוך על ביבי, בואו נלך עכשיו לבחירות. שום דבר לא ישתנה בעוד כמה שבועות".

שר החוץ גבי אשכנזי, שמייצג את הקו הניצי יחד עם שר המשפטים אבי ניסנקורן, הזהיר בישיבה: "אם נכנעים על התקציב, אין כחול לבן. אני באתי להיות חלק מהאלטרנטיבה. אני מבין שהוא בחיים לא ייתן רוטציה לבני. ולכן צריך לפרק עכשיו".

בקו הפייסני היו חילי טרופר, עומר ינקלביץ' ופנינה תמנו שטה. טרופר הציג לחבריו טיעון מעניין: "לא נלך לרבנות על דחייה של חודש. לא צריך על זה להפיל את הממשלה. תזכרו את האלטרנטיבה. ממשלה של ביבי ובנט. יש לנו אחריות". ינקלביץ' הצטרפה לדבריו: "ללכת עכשיו לבחירות זו התאבדות".

גנץ נשאר בינתיים עם רטוריקה לוחמנית, אבל נמנע ממעשים שאין מהם דרך חזרה. "אני רוצה ממשלה מתפקדת", אמר בישיבה. "אם אמצא את הדרך נישאר בממשלה ואם לא, אני מוכן לשלם בכיסא שלי. אני כבר מבין שרוטציה אני לא אקבל, ואני לא אאמין לביבי גם יום לפני הרוטציה. אני לא אאמין".

בסיום הישיבה הבטיח גנץ לחברי הסיעה שינסה להכריע תוך שבועיים. המשמעות היא שאין שום סיכוי להצעה לפיזור הכנסת היום וגם בזה שאחריו.