אחרי הדרמה הפוליטית שיצר - סער באולפן: גדעון סער שהיה עד לפני פחות משבוע אחד מהפוליטיקאים הכי מזוהים עם הליכוד, שלא עזב גם כשהמפלגה צנחה ל-12 מנדטים - הטיל פצצה פוליטית והפך את מערכת הבחירות המתקרבת למעניינת ומותחת הרבה יותר. סער שאמר "איני יכול לתמוך בממשלה בראשות נתניהו ולא להיות חבר הליכוד בראשותו", הגיע לאולפן פגוש את העיתונות. "העזיבה שלי היא הבעת אי אמון בנתניהו ובמה שהוא עושה למדינה ולליכוד", אמר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סער פתח את דבריו והשיב לטענות שלפיהן הוא עזב את הליכוד בעקבות הפסדו לנתניהו בהתמודדות על תפקיד יושב ראש התנועה: "הצבעתי בעד הממשלה למרות שלא אהבתי את גודלה ולמרות שלא היית חלק ממנה. אני רואה את ההתקפה על הממלכתיות שלא נעצרת. מדינה חזקה היא גם חוסן ולכידות חברתית".

"אני שומע את חברי שמופיעים בתקשורת ועל במת הכנסת ואת התוכן והטון, ואני שואל את עצמי: 'מה לי ולזה?'. אני רואה את ההפגנה המטונפת מול הבית בקיסריה. נשארתי בליכוד בשעה הקשה ביותר באופוזיציה עם 12 מנדטים", המשיך סער. "אני רואה את האופן שאנחנו לא מכבדים את האחר והופכים כל אחד בדעה אחרת לאויב - זו סכנה".

סער נשאל האם הוא יכול להתחייב באופן ברור ורשמי שלא יישב תחת נתניהו ואמר במפורש: "אני מתכוון לנצח בבחירות, להביא שינוי ולהרכיב את הממשלה הבאה. העזיבה שלי היא הבעת אי אמון בנתניהו ובמה שהוא עושה למדינה ולליכוד. אין סיכוי שאני עושה את כל הדרך הזו כדי להאריך את כהונתו. אני אומר זאת בבירור - מי שרוצה שנתניהו ימשיך להיות ראש ממשלה שלא יצביע בשבילי. מי שרוצה להחליף את השלטון במדינת ישראל - אני מבקש את קולו. אני מתמודד לראשות הממשלה".

מי שעשוי להיות יריבו העיקרי על קולות מאוכזבי נתניהו הוא יו"ר ימינה נפתלי בנט, סער התייחס להתמודדות מולו: "אני רואה בנפתלי בנט פטריוט ישראלי, אבל אני בעל הסיכוי הטוב ביותר לחבר את כל עם ישראל ואת כל התנועות הפוליטיות לממשלה. אני רואה בבנט שותף. אני לא פוסל אף מפלגה, אני בוודאי לא פוסל את המפלגות החרדיות".

לדבריו של סער, חלק משרי הליכוד חושבים כמוהו אך חוששים להביע את דעתם: "שרי הליכוד, ואני מדבר עם רובם, לא אומרים משהו שונה ממה שאני אומר. הם אומרים את אותו דבר. הבעיה שלי עם נבחרי ציבור זה פער בין מה שאתה אומר בחדרים הסגורים לבין מה שהם אומרים בציבור. כל מה שאמרתי על נתניהו, הם גם אומרים".

ניר ברקת בראיון לרינה מצליח (צילום: החדשות 12)
ניר ברקת בראיון לרינה מצליח | צילום: החדשות 12

ח"כ ניר ברקת התייחס למהלך של סער ואמר: "גדעון התמודד על ראשות הליכוד, הפסיד לנתניהו. אני מביס אותו יום אחרי נתניהו והוא הבין שבליכוד הוא כבר לא יהיה והוא חיפש דרך אחרת. אולי יגיע, בבוא העת, היום שאחרי נתניהו".

"גם אני לא מוניתי לשום תפקיד, ואני לא עושה ברוגז והולך להקים מפלגה", המשיך. "הוא הבין שבליכוד לא רוצים אותו יו"ר התנועה. מבחינתו החשיבה היא שמנהיגות תלויה ביציאה מהליכוד. עדיף שלא נתבשם מהסקרים שמנבאים לו הרבה מנדטים. השמאל מאושר מזה ואז אפשר להבין את מי זה משרת".

תגובת הליכוד: "יצא המרצע מן השק, גדעון סער הודיע הערב שיחבור לממשלת שמאל רק בשביל להפיל את ממשלת הליכוד בראשות נתניהו"

סקר חדשות 12: נסיקה למפלגה בראשות סער 

מסיבת העיתונאים הדרמטית שבה הודיע שבכוונתו לעזוב את הליכוד - ולהקים מפלגה חדשה שתתחרה בליכוד בבחירות הבאות, תקף סער את נתניהו ואת התנהלותו: "הליכוד שינה את פניו לאחרונה, התנועה הפכה לכלי שרת עבור האינטרסים של העומד בראשה כולל משפטו הפלילי, פולחן אישיות לאדם בשר ודם. איני יכול עוד לתמוך בממשלה בראשות נתניהו ואיני יכול להיות חבר הליכוד בראשותו. היום צו השעה הוא החלפת שלטונו של נתניהו".

סקר מנדטים (עיבוד: N12)
סקר מנדטים | עיבוד: N12

בסקר חדשות 12 שנערך יממה לאחר הכרזתו של סער, תמונת הגושים משתנה בצורה משמעותית. על פי הסקר, הליכוד היה זוכה ל-26 מנדטים, כשימינה נשארת המפלגה השנייה בגודלה עם 18 מנדטים. למקום השלישי מגיע סער לצדם של הנדל והאוזר ואישים נוספים שזוכים ל-16 מנדטים. יש עתיד-תל"ם המפלגה הרביעית בגודלה עם 15 מנדטים בלבד.