פרסום ראשון: ישראל כ"ץ דורש ממנדלבליט לזמן את היועץ המשפטי של משרד האוצר לבירור בחשד להדלפות נגדו מקבינט הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אירוע כזה לא נשמע הרבה זמן במחוזותינו: שר האוצר ישראל כ"ץ פנה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, כדי שזה יזמן לבירור את היועץ המשפטי של משרד האוצר, אסי מסינג, בחשד לתדרוכים מגמתיים נגד כ"ץ מקבינט הקורונה.

על פי המידע שבידי N12, שר האוצר מצויד בצילום של התכתבות בין מסינג לבין גורם בכיר במשרד, ובו תדרוכים מפורשים נגד השר מהקבינט, כולל ציטוטים ספציפיים ותמלולים מדויקים של דברי כ"ץ. הדברים הללו, שהודלפו לטענת השר על ידי מסינג, מצאו את דרכם לידי טורים וידיעות של פרשן כלכלי בכיר.

נציין, כי הפנייה ליועמ"ש נעשתה כבר לפני כשבוע - ולפי שעה מנדלבליט לא זימן את מסינג לבירור, ובנוסף על פי גורמים הבקיאים בפרטים, היועץ המשפטי לממשלה נדהם מהטענות ששטח כ"ץ, שכאמור מגובה ב"ראיות".

תגובת לשכת שר האוצר ישראל כ"ץ: "שר האוצר מאשר כי התלונן בפני היועץ המשפטי לממשלה על כך שהיועץ המשפטי של משרד האוצר הדליף חומרים מתוך ישיבת קבינט הקורונה, המלווים בהשמצות אישיות נגדו, וציין כי קיים תיעוד לגבי המעשה. השר כ"ץ ביקש מהיועץ המשפטי לממשלה לפעול לפי שיקול דעתו כדי לטפל בתופעה החמורה הזאת".

מאז שנכנס השר כ"ץ למשרד האוצר היחסים שלו עם בכירי המשרד ידעו בעיקר מורדות. מנכ"לית המשרד, קרן טרנר, שליוותה את כ"ץ לאורך שנים במשרד התחבורה, התפטרה אחרי שגם ראש אגף התקציבים, שאול מרידור, התפטר ולפניו גם בכירים נוספים כגון החשב הכללי. 

באשר לפרסום היום אמרו לנו כי צילום ההתכתבות שבו מחזיק כ"ץ לא מעיד על תדרוכים מהקבינט אלא בתכתובת של מסינג עם בכיר אחר במשרד. לפי הבכירים, "אלה לא תדרוכים ולא נעליים, הפרטים הגיעו לשר והם אינם קשורים לישיבת הקבינט".