חבר הכנסת מכחול לבן ויו"ר ועדת החינוך רם שפע שהצביע בשבוע שעבר נגד עמדת הקואליציה והביא לפיזורה של הכנסת הגיע הערב (שבת) לאולפן "פגוש את העיתונות" לריאיון ראשון לאחר ההצבעה הדרמטית. שפע התייחס להחלטה להשאיר את תלמידי כיתות ה'-י' בבתים בתקופה זו בשל העלייה בתחלואה ואמר כי מחר יריץ מהלך במטרה לבטל את ההחלטה: "מאמין שיש לי רוב לכך". בריאיון הוא לא התייחס במפורש לשאלה אם יישאר בכחול לבן על רקע הצבעתו נגד הקואליציה, והסביר שייפגש השבוע עם גנץ בארבע עיניים ואז יחליט על המשך דרכו הפוליטית. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"מה שיש על סדר היום הוא שראש הממשלה החליט לסגור חלק נרחב ממערכת החינוך", תקף שפע. "אני לא מוכן לזה ומתכוון מחר להתנגד לזה בוועדת החינוך של הכנסת. החינוך הוא הכי חשוב. עשיתי מה שאני יכול כדי להילחם על החינוך. לוועדת החינוך יש יכולת לבטל את ההחלטה. בהחלט מסתמן שיש רוב לזה. הוועדה תתכנס ב-10:00 ונקבל את ההחלטה שתלמידי כיתות ה'-י' יחזרו. אני מקווה שהממשלה תבין שהיא עשתה טעות".

השבוע שפע הצטרף למיקי חיימוביץ' ואסף זמיר מכחול לבן ומיכל שיר ושרן השכל מהליכוד שהפילו יחדיו את חוק דחיית התקציב ובעצם הובילו במודע את המדינה לבחירות רביעיות בתוך שנתיים. בריאיון באולפן התייחס שפע לדרמה שהתחוללה במליאה: "היה שבוע דרמטי. לא שבוע פשוט. הייתי בחניון הכנסת, תיאמנו בינינו מה לעשות אנשי כחול לבן. בחודשים האחרונים כבר היה ברור שהיו בינינו כל מיני פערים והממשלה הזו בהובלת נתניהו עשו הכל כדי לפגוע בנו. אי אפשר להגיד שלנתניהו אכפת מהעצמאיים. יש הבדל בין מחויבות למפלגה לאנשים שאני מעריך".

גנץ נואם (צילום: פלאש 90)
שפע על כחול לבן: "יש קרע עמוק ביני לבין המפלגה" | צילום: פלאש 90

ח"כ רם שפע הסתתר בתוך רכבו בחניון הכנסת, והצליח לחמוק מעיניהם של חברי הליכוד. המהלך נועד בכדי שבליכוד יאמינו שהוא לא נוכח ויחשבו שהם מחזיקים ברוב. ברגע האחרון, בעת קריאת השמות הוא נכנס למליאה – היישר ליציע המבודדים - והצביע נגד.

בנוגע לשאלה אם ימשיך לרוץ עם בני גנץ, ענה שפע כי "אין שום ספק שיש קרע עמוק ביני לבין כחול לבן אבל אני מעריך את גנץ אוהב אותו ומתכוון לשבת איתו בארבע עיניים בימים הקרובים ואז כולם ידעו מה אני מתכוון לעשות". לשאלה אם יצטרף לרון חולדאי אמר שפע: "הדבר הכי חשוב שצריך להבין הוא שהשיח של ימין שמאל מרכז הוא ישן. יש סיטואציה שכולם מדברים עם כולם. אני וניסנקורן ביחסים טובים. האמת היא שמה שמעסיק אותי הוא שהמחנה הענק שמאמין בדמוקרטיה מתכוון לעשות הכל כדי להחליף את שלטון נתניהו".