גנץ פיטר את השר הנדל - ויפעל להדחת האוזר: יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הורה הערב (שני) לפטר את שר התקשורת יועז הנדל - זאת בעקבות הכרזתו על חבירה לרשימתו החדשה של גדעון סער. גנץ הודיע כי בכוונתו גם להתחיל בהליכים לפיטורי שותפו של הנדל לסיעת "דרך ארץ", ח"כ צבי האוזר, מתפקידו כראש ועדת חוץ וביטחון. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מכתב מטעם משרד ראש הממשלה החליפי נשלח לשר הנדל, בו הוא התבשר שגנץ החליט להעבירו מתפקידו. בציוץ בטוויטר בישר גנץ על החלטתו - ונימק מדוע בחר לעשות זאת: "האוזר והנדל בחרו את ביתם הפוליטי החדש ובכך תמה דרכם כנושאי תפקיד מטעם כחול לבן".  


בתגובה להחלטה לפטרו, כתב הנדל בקבוצת הוואטסאפ של כחול לבן: "לפעמים הפוליטיקה מובילה לכל מיני מצבים אבל רציתי להגיד כמה מילים אישיות. 
היה לי תענוג להיות אתכם בקבוצה אחת למרות חילוקי הדעות. אני מעריך מאוד את הקבוצה הזאת ואנשיה. יודע שכולם באו ממקום טוב. אני מודה לבני על הדוגמא האישית, הממלכתיות ואהבת האדם. דרכנו נפרדות פוליטית אבל מקווה שנדע להישאר חברים ולעשות טוב למען מדינת ישראל בעתיד". 

מוקדם יותר היום, הודיעו האוזר והנדל שיתפטרו מתפקידיהם - אם תוארך כהונת הממשלה. "לא נתמוך בפשרות נוספות", נכתב מטעמם, "אנו תומכים בפיזור הכנסת כדי לחזור לבוחר ולהחליף את נתניהו. אם הקואליציה תחליט על ארכה נוספת - נתפטר מתפקידינו".

צבי האוזר, יועז הנדל וגדעון סער (צילום: נועם רבקין פלאש 90, פלאש/90 )
הצטרפו לסער. צבי האוזר ויועז הנדל | צילום: נועם רבקין פלאש 90, פלאש/90

ביום רביעי האחרון הודיעו השניים כי הם מתכוונים להצטרף למפלגתו של גדעון סער בבחירות הקרובות. "בבחירות הקרובות דרך ארץ תצטרף לתנועה של גדעון סער", פתח ח"כ יועז הנדל את נאומו. "צריך חלופה מימין לנתניהו. גדעון הוא הבית המדויק לכל מאות אלפי אנשי הימין הממלכתי שמחפשים עכשיו בית ראוי. לא ימין של פולחן מנהיגות ופולחן אישיות, ימין אידיאולוגי של סער שמאמין בשלמות העם והארץ, ימין אחראי וממלכתי".

האוזר הצטרף למתקפה על ראש הממשלה. "נתניהו בחר להמשיך ולפלג את ישראל דווקא בשעת משבר קשה מנשוא", אמר. "לצערנו הממשלה הזו כשלה בתפקידה העיקרי. בנקודה שבה אנחנו נמצאים כעת, ברור לחלוטין שחלופה לנתניהו תקום רק מימין, יש רק אדם אחד שמתאים למשימה זו. סער הוא האיש היחיד שבשעה קשה זו יכול לאחד סביבו את עם ישראל, ולהבטיח מנהיגות מנוסה וממלכתית שאנו כה זקוקים לה".