מסתמנת פשרה בין ראש הממשלה נתניהו והליכוד לבין בני גנץ וכחול לבן, בנוגע למינוי משרות בכירות במשרדי הממשלה, כך דווח היום (ראשון) לראשונה ב-N12. הפשרה ככל הנראה תכלול הסכמה למינוי חשב כללי לאוצר, בתמורה למינוי מנכ"ל למשרד ראש הממשלה החליפי. ייתכן וה"עסקה" הזו תגיע עוד היום לאישור הממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גורמים בכחול לבן הביעו הבוקר תמיהה בעקבות הפרסום, והסכמתו של גנץ לעסקה בתמורה למינוי מנכ"ל ראש הממשלה החליפי. זאת משום שמינוי של מנכ"ל משרד המשפטים לדוגמה, נחשב למינוי הרבה יותר חשוב שהליכוד וראש הממשלה נתניהו לא מסכימים לקדם.

בכחול לבן פרסמו תגובה לפיה "לא הושגה כל פשרה בעניין המינויים והנושא כלל לא עולה בממשלה היום". גם במפלגת הליכוד הכחישו את הטענות לפיהן הושגו הסכמות בנושא, וכי הן יעלו היום להצבעה בישיבת הממשלה.

 

 

סיעת ימינה מסרה בתגובה על הדיווח: "בעוד בעלי עסקים ומיליון מובטלים מחשבים לעצמם שקל לשקל איך לעבור את השבוע הקרוב בשלום, ממשלת האין-בושה הזו תופרת עסקאות ג׳ובים למשרדי ממשלה מיותרים וממנה מנכ"ל לראש ממשלה חליפי. הגיע הזמן למנהיגות אחרת - שאכפת לה מהאזרחים".

מנדלבליט (צילום: Olivier Fitoussi Flash90)
היועמ"ש: "פעלו ללא דיחוי לקידום מינויי קבע למשרות הבכירות" | צילום: Olivier Fitoussi Flash90

לפני כשבוע וחצי שלח היועמ"ש אביחי מנדלבליט אזהרה לראש הממשלה נתניהו כי אם לא יקודמו מינויים בהקדם, יהיה קשה מאוד להגן על התנהלות הממשלה מול הליכים משפטיים המתנהלים בבג"ץ. "בחלוף כמעט חצי שנה מאז הורכבה הממשלה", כתב מנדלבליט, "משרות בכירות רבות עודן מאוישות בדרך של מינוי זמני, לרבות משרות מרכזיות בעלות מאפיינים של שמירת סף. ברשימה זו נמנים מנכ"לים של משרדי ממשלה, מפכ"ל המשטרה, נציב בתי הסוהר, החשב הכללי, פרקליט המדינה, מנהלי רשויות ממשלתיות משמעותיות, מדענים ראשיים של משרד הממשלה ועוד".