אחרי שרה"מ איים לפטר אותה בתחילת חודש יולי לאחר שלא הסכימה להצביע בעד ההגבלות, יו"ר ועדת הקורונה, חברת הכנסת יפעת שאשא-ביטון, הודיעה הבוקר (רביעי) בקבוצת הוואטסאפ של חברי הליכוד כי מהיום לא תגיע להצבעות מתוך מחאה על הגבלת 1,000 המטרים והגבלת העסקים הקטנים. בתגובה חלק מהח"כים לעגו לה וכינו את המהלך שלה "פופוליסטי" ו"לרווח פוליטי עתידי על חשבון הליכוד". גם השר אלקין מתח ביקורת על דרך קבלת ההחלטות והחליט לא להשתתף בהצבעה שהתקיימה אמש בממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לבקשתה של שאשא-ביטון להשאיר את המחאה השקטה בתוך הליכוד, ענה בלגלוג סגן שר הבריאות: "בדיחה טובה. ברור שיגיע לתקשורת - וכנראה על ידי הדובר שלך". שאשא-ביטון כתבה בקבוצה של חברי הליכוד: "אני נמצאת היום בכנסת, אך לא אגיע להצבעות מתוך מחאה, עד אשר תבוטל הגבלת התנועה הבסיסית של 1,000 המטר באופן מוחלט וההגבלה על עסקים קטנים עד 10 עובדים. אני כותבת לכם מדם ליבי ואם אף אחד לא יוציא את זה מכאן, אז זה גם יישאר רק בינינו בקבוצה!".

לטענתה של יו"ר ועדת הקורונה, הקושי האישי שלה, ביחד עם אלה ששמרו על הסגר ולא "שברו" אותו - מקשים מאוד על החיים ועל כן שתי ההגבלות הללו מבחינתה פשוט לא הגיוניות יותר. "היום בבוקר התעוררתי והדמעות זלגו.. פשוט בכיתי. אמיתי. לא בשביל התיאור. מאז שבת לפני ראש השנה לא פגשתי את הוריי, ואת הבן שלי אני לא רואה כי אני לא מרשה לו לבוא הביתה מביתנו בקריית שמונה בגלל שאסור".

התכתבות הליכוד
התכתבות הליכוד

"ברור לי היום לחלוטין - מי שמצביע בעד המשך ההגבלות האלה או תומך בהן, בסבירות גבוהה "שבר" את הסגר, לא מבין מה מרגישים אלה שנשמרו עד כה. בעלי עסקים כלואים לא רק בבית, אלא גם בין יצר ההישרדות לבין הרצון לשמור על החוק. באיזה מצב המדינה מעמידה אותם?!", שאלה ביטון. "כולם יודעים שמדובר באיוולות! בהגבלה שרופאים רבים צועקים שהיא אסון ואין לה שום תרומה להורדת התחלואה! תעזרו לי חברים להפעיל את הלחץ הנדרש לבטל מיידית את ההגבלות הללו".

בעוד שאשא-ביטון קיוותה להשיג אולי תמיכה מסויימת מחברי הליכוד, היו כאלה שדווקא עשו את ההפך ולעגו לה. סגן שר הבריאות, ח"כ יואב קיש ענה: "יפעת. את לא היחידה שהמצב כואב להם ושותפים לאתגר של הקורונה והתחלואה. אבל כן, את היחידה שפועלת בפופוליזם ולרווח פוליטי עתידי על חשבון הליכוד. 'שיישאר בקבוצה..' בדיחה טובה. ברור שיגיע לתקשורת וכנראה על ידי הדובר שלך. שיהיה לך בהצלחה בהמשך הדרך".

אסנת מארק ויפעת שאשא ביטון (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
מארק לשאשא ביטון: "רק מחפשת פופוליסטיות" | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תגובה פחות מפתיעה הייתה מצד אסנת מארק שכתבה לשאשא-ביטון: "יואב מה לא הבנת? היא צריכה לשרוד פוליטית, אין לה כל אחריות כלפי העם, כלפי המשפחות שאיבדו את יקיריהם, כלפי אלה שמתמודדים עם המחלה והשלכותיה. היא רק מחפשת את הפופוליסטיות ועוד חיבוק מהשמאל, זכרי שביום שתפסיקי לשרת אותם יזרקו אותך!!!!"