ראש הממשלה החליפי בני גנץ התראיין הערב (שבת) ל"פגוש את העיתונות", ונראה שמבחינתו לא נשאר אפילו סדק לתרחיש פוליטי אחר מלבד בחירות. "או שיהיה תקציב וממשלה מתפקדת או שנלך לבחירות", הצהיר שוב. ועם מי הוא מתכוון לרוץ? "אשמח אם איזנקוט יבחר להצטרף אליי", אמר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

למי שהייתה תקווה או דאגה שפיזור הכנסת שעבר השבוע בקריאה טרומית עוד לא מסמן את הבחירות – יו"ר כחול לבן מבהיר אחרת. "אנחנו הולכים לבחירות בגלל נתניהו, אם לא, מזמן היה תקציב", הצהיר. עוד הוא הוסיף: "לא מנהלים מדינה עם תקציב לשבוע, נתניהו בזבז חצי שנה".

לדבריו, נתניהו ידע היטב שמפלגת כחול לבן רצתה למנוע את הבחירות. "גמרתי להאמין לנתניהו, קיוויתי שהוא יתעלה לצורכי השעה", אמר. כשנשאל מה הסיכוי שמדינת ישראל לא הולכת לבחירות, הוא השיב בשאלה משלו, שמביעה את חוסר האמון הגדול עם ראש הממשלה נתניהו: "תגידי לי את, מה הסיכוי שנתניהו יעביר תקציב?".

ואם אכן הבחירות קרבות, גנץ מבהיר את תוכניותיו: "אנחנו נהיה המפלגה הגדולה והציר שסביבו תקום הממשלה הבאה". ריצה משותפת עם האקס לפיד באותה סיעה אינה באה בחשבון כרגע: "אין אפשרות לשיתוף פעולה עם לפיד בסיעה אחת. אני צריך להוביל את המחנה, לפיד לא יכול להקים ממשלה בישראל".

מיקי זוהר (צילום: Yonatan SindelFlash90)
צילום: Yonatan SindelFlash90

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר התארח גם באולפן והאשים דווקא את כחול לבן בהפרת הסכם הקואליציה. לדבריו, הליכוד כלל לא מעוניין ללכת לבחירות בעת הזו. "רצינו ממשלת אחדות – כחול לבן תוקפים אותנו מבוקר עד ערב", אמר. "כחול לבן צריכה להתפשר – ונעביר תקציב". 

גם חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' ממפלגת "ימינה" התראיין מוקדם יותר והתייחס לתרחיש של בחירות. "אני מניח שגנץ יתקפל גם הפעם ולא יהיו בחירות", אמר. כך או כך, הוא הביע את רצונו להמשיך עם נפתלי בנט גם בעתיד: "דבר טוב לא צריך להחליף". והאם יהיה מעוניין לשבת בממשלת נתניהו הבאה? "אני רוצה לשבת בממשלת ימין, אין קשר בין נתניהו לימין", אמר.