קבינט הקורונה שהיה אמור להתכנס היום (רביעי), לא יכונס ובמקום יתקיימו מספר פגישות של ראש הממשלה עם צוותי שרים כדי לקבוע את הצעדים הבאים בשחרור ההגבלות. כעת ייאלצו להחליט השרים וראש הממשלה בנימין נתניהו האם לעצור את שלב היציאה השלישי מהסגר, או לאפשר פתיחה חלקית עם הגבלות חדשות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחד הדיונים שנקבעו להיום הוא דיון בנושא עוצר לילי וחלופות אפשריות. בדיון ישתתפו ראש הממשלה, ראש המל"ל מאיר בן שבת, שר הבריאות יולי אדשלטיין, מנכ"ל משרד הבריאות חזי לוי, פרויקטור הקורונה רוני גמזו, ד"ר שרון אלרועי פרייס ושר האוצר ישראל כ"ץ.

המל"ל צפוי להציע אפשרות להקדים את שעת העוצר הלילי לשעה 19:00 או 20:00 כדי להפוך אותו לאפקטיבי. ‎רעיון העוצר הלילי לא זוכה בינתיים לתמיכת בכירי משרד הבריאות. בדיון מקדים שנערך עם המל"ל, נציגי המשרד הבהירו שאין הוכחה שעוצר כזה יעיל.

רעיון העוצר הלילי עלה שוב על שולחנם של מקבלי ההחלטות בשל העלייה בתחלואה. בין היתר נבדקת האפשרות למנוע מאנשים לצאת מהבית החל מהשעה 18:00 או 20:00, ועד שעות הבוקר. ראש הממשלה נתניהו נוטה כבר כמה שבועות לבחירה באפשרות הזו.

במהלך ישיבות בשבועות האחרונים בכירי משרד הבריאות הביעו התנגדות לרעיון של הסגר הלילי, ונימקו את עמדתם בשני טעמים. ראשית, הם טוענים שמדיניות כזו תהיה קשה מאוד לאכיפה; ובנוסף, הם טוענים שעדיין לא ברור כמה עוצר לילי הוא דבר אפקטיבי.

בנוסף לכך צפוי להתקיים היום דיון בנושא מערכת החינוך, ופתיחה מחדש של הלימודים בשכבות שטרם חזרו לבתי הספר, בנוכחות שר המדע, שר החינוך ומנכ"ל משרדו.