ראש הממשלה בנימין נתניהו שמר על שתיקה במשך שעות ארוכות מרגע שנחשפה הפרת ההנחיות של השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל. בסופו של דבר התייחס נתניהו לפרשה ואמר כי יש להמתין לסיום הבדיקה בעניין, אולם כעת מתברר כי ראש הממשלה חכך בדעתו במהלך היום (שני) אם לנקוט צעדים משמעותיים יותר נגד השרה. לצד כל זאת, בהתאם להתפתחויות האחרונות מסתמן כי גמליאל לא תפוטר, ובוודאי שאינה מתכוונת להתפטר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התייחסותו הראשונה של נתניהו לנושא הגיעה בפתח ישיבת קבינט הקורונה. "כולנו מחויבים לקיום הכללים", הבהיר. "זה כולל את כל נציגי הציבור - שרים, שרות וחברות וחברי כנסת. בעניינה של השרה גמליאל אני מציע לחכות עם המסקנות עד שתסתיים הבדיקה שמתקיימת במשרד הבריאות. כדאי לפעול לפי נתונים ובדיקות ולא לפי דיווחים ראשוניים ואני מציע כאן להמתין, בקרוב מאוד נקבל את התמונה המלאה".

גילה גמליאל (צילום: פלאש 90)
השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל | צילום: פלאש 90

השרה גמליאל התנצלה אומנם על מעשיה, אך דבקה בגרסתה הטוענת שלא הפרה הנחיות. "פעלתי במגבלות הסגר כדי להמשיך בפעילותי הציבורית השוטפת, ולאור היותי במקביל אם לבנות קטנות, והרצון שלי לשלב בין השניים", מסרה מוקדם יותר. "אני מבינה שבתקופה זו, שבה קיימת חשיבות רבה לשמירה על אמון הציבור בהנחיות הממשלה, היה מקום לנהוג אחרת. אני מבקשת להתנצל על כך בפני הציבור, ומודיעה שאשלם את הקנס הנדרש"

עוד נמסר מטעם השרה גמליאל: "טרם הסגר, קיבלו השרה ובעלה החלטה משפחתית לשהות בטבריה בדירה עם המשפחה הגרעינית, כפי שנוהגים במהלך השנה ובחגים, וביצעו זאת בהתאם להנחיות המאפשרות 'יציאה ממקום שהייה קבוע אחד למשנהו'. השרה התפללה בבית הכנסת ביום הכיפורים לפי המתווה שפירסמה הממשלה, ותוך הקפדה על עטיית מסיכה. בניגוד לנטען, השרה שיתפה פעולה באופן מלא בחקירה האפידמיולוגית של משרד הבריאות".

אתמול חשף חיים לוינסון ב"הארץ" כי השרה גמליאל, שאובחנה בסוף השבוע האחרון כחולת קורונה, ניסתה במשך שעות ארוכות לחמוק מהחקירה האפידמיולוגית של משרד הבריאות, וכשהצליחו החוקרים ליצור עימה קשר ניסתה לטעון בפניהם שנדבקה מהנהג שלה - מה שהופרך בהמשך על ידי ממצאי החקירה. בהמשך לכך, הבוקר חשף לוינסון כי גמליאל נסעה לטבריה כדי להעביר את יום הכיפורים בחיק משפחתה, הרחק מביתה שבתל אביב, ובניגוד להנחיות שקבעה הממשלה שהיא עצמה חברה בה. בבית הכנסת שבו נכחה השרה נדבקו עשרות מתפללים.