סיעת ימינה הצביעה בעד פיזור הכנסת וחבריה תוקפים את רה"מ נתניהו על כשלונו בטיפול במשבר הקורונה, אך יו"ר המפלגה נפתלי בנט שוב התחמק היום (שני) מלהתחייב שלא יישב בממשלה עם נתניהו. בסיור שערך שר הביטחון לשעבר בראשון לציון הוא שוחח עם מוכרת במדרחוב שביקשה ממנו: "רק תבטיח לי שלא תלך עם ביבי". בנט לא השיב תשובה חד-משמעית והגיב לה בספונטניות: "אבל למה?". צפו בתיעוד

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במהלך הביקור של בנט בראשון לציון הוא נפגש עם ראש העיר רז קינסטליך ושמע ממנו כיצד העיר מתמודדת עם משבר הקורונה. עם סיום הביקור בנט צייץ בטוויטר את מסקנותיו והם שמשרד הבריאות צריך להעניק יותר סמכויות לרשויות המקומיות בניהול המשבר. "עירייה בדרך כלל תבצע חקירות אפידמיולגיות יותר יעילות מאשר משרד הבריאות, בשל היכרות קרובה עם העיר. מכירים איפה צפוף, איפה אנשים נוהגים לבלות ועוד. יש להעביר עוד משאבים ואחריות לרשויות", כתב בנט.

לדברי יו"ר ימינה, "לא הגיוני שעיר ירוקה לגמרי תימצא תחת אותם כללי עסקים של עיר צהובה או אדומה -  דברו, למען השם, עם השטח! תשמעו פתרונות והצעות מעולות!".

 

מוקדם יותר הבוקר, ח"כ מתן כהנא, מס' 4 בימינה, השתתף בדיון על הצעת החוק לפיזור הכנסת בוועדת הכנסת ותקף את התנהלות הממשלה. כהנא הדגיש שחייבים ללכת לבחירות כיוון שמדובר בממשלה נוראית שלא מתפקדת. "מי שתוקע את התקציב זה הליכוד שמשתמש בתקציב ניצול ציני כדי לפזר את הממשלה - הדבר הכי גרוע זה שהממשלה הנוראית הזאת תמשיך", אמר.