טראמפ ייתן אור ירוק להכשרת מאחזים לפני שיעזוב? בעוד 8 שבועות, צפוי הנשיא טראמפ לסיים את כהונתו בבית הלבן, ויש מי שמבקש לנצל עד תום את הימים שנותרו לנשיא האמריקני שהרעיף שלל מחוות על ישראל בארבע השנים האחרונות. עשרות חברי כנסת בימין מתכוונים להפעיל לחץ על ראש הממשלה נתניהו בכך שיקרא לטראמפ לפעול "לקבוע עובדות בשטח" לפני שהוא עוזב.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הח"כים חותמים בימים אלה על עצומה שקוראת לנתניהו להכשיר 70 מאחזים בלתי-חוקיים שבהם יש כ-20 אלף תושבים - מאחזים שנמצאים בעיקרם על אדמות מדינה. לפני הבחירות, נתניהו החל בתהליך להסדרת המעמד של מבואות יריחו, אך מאז המתין עם התהליך - ובעיתוי הזה, חידושו עלול לגרום למתיחות מול הממשל החדש בוושינגטון. 

שורה של חברי כנסת בליכוד חתומים על העצומה שכותרתה "שדולת ארץ ישראל בכנסת דורשת את הסדרת ההתיישבות הצעירה". הח"כים ציינו כי הם "מאוחדים בעמדה כי הסדרת ההתיישבות הצעירה היא צו השעה" וכי "אין זה הוגן, סביר או אחראי, להותיר את היישובים חסרי מעמד ואת עשרות אלפי תושביהם משוללי זכויות". 

בנימין נתניהו ודונלד טראמפ (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשות)
נתניהו וטראמפ. הנשיא ייתן אור ירוק לפני שיעזוב? | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90‎, חדשות

בין החתומים על העצומה: ח"כ חיים כץ, המשמש כיו"ר השדולה, ח"כ ניר ברקת, יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר, ח"כים מישראל ביתנו, מהמפלגות החרדיות וגם יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט שזוהי הזדמנות עבורו לאגף מימין את ראש הממשלה נתניהו, כשבמערכת הפוליטית כבר מזהים שהבחירות מתקרבות.