"שיח נמוך שלא ראוי למדינה שלנו, בגלל זה עזבתי את הליכוד": ח"כ מיכל שיר, שהצביעה נגד הצעת הפשרה שהייתה אמורה להאריך את חיי הממשלה, סיפרה היום (שלישי) בריאיון ל"שש" עם עודד בן עמי מדוע החליטה לנהוג כפי שנהגה, וגם התייחסה לאמירות הקשות שהפנתה כלפיה ח"כ אסנת מארק שכינתה אותה "כלבה".  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"קיוויתי שבישורת האחרונה, טובת הציבור ואזרחי המדינה תעמוד לנגד עיני מפלגת הליכוד", אמרה ח"כ שיר, "אבל גם בשעות האלה עסוקים שוב בפוליטיקה הקטנה הזאת. מדינת ישראל נמצאת במשבר בריאותי וכלכלי עמוק ויש בעיה בהפרדה בין עיקר לטפל". 

חברת הכנסת מיכל שיר (צילום: פלאש 90, חדשות)
צילום: פלאש 90, חדשות


"אני בליכוד 25 שנה, גם הצבעתי למען ממשלת האחדות הזו כי חשבתי שזה הדבר הנכון למען המדינה", אמרה, "ואז מגיעים לישורת האחרונה ולא עובר תקציב וחוק הסדרים ורצו את האצבע שלי לפשרה, והצבעתי נגד בלב שלם. צריך לשקם פה. הצטרפתי לסער כי אני חושבת שהוא המנהיג היחיד שיכול לשקם". 

בריאיון התייחסה ח"כ שיר גם לאמירה של ח"כ אסנת מארק כלפיה לאחר ההצבעה בכנסת אמש, אז קראה לה "חצופה" ו"כלבה": "אני משתדלת לא להתייחס לאמירות הלא ראויות האלה. מגיע לציבור שיח אחר - וזו הסיבה שעשיתי את מה שעשיתי. זה שיח של התרפסות, שיח נמוך שלא ראוי למדינה ולציבור שלנו". 

ח"כ מארק לאחר הסערה: "אמרתי למיכל שיר שהיא כלבה ואני לא מתנצלת על זה" 

מוקדם יותר היום, סירבה ח"כ אסנת מארק להתנצל על הכינויים שהטיחה בח"כ מיכל שיר בריאיון ל-103FM. "מה שעשו השכל ושיר, זה מעשה בזוי. אמרתי לשיר שהיא כלבה, ואני לא מתנצלת על זה, היא האדם הכי בוגדני שיכול להיות". בהמשך היא הסכימה בקושי להתנצל על שכינתה את שיר 'כלבה', אך סירבה לחזור בה מהדברים האחרים.

מארק המשיכה בביקורת הנוקבת על חברותיה: "זה כל כך בזוי, הכניס אותך מנדט מסוים לתוך הכנסת, מה את עושה? החלטת ללכת? אין בעיה, תעשי כמו גדעון סער, תחזירי את המנדט ותלכי ותעשי אחר כך כל מה שאת רוצה. הטריק המסריח של אתמול הוא טריק מבזה, לא את הליכוד, אלא אותה. עכשיו כולם יודעים ששיר היא אדם הכי בוגדני שיכול להיות שמחר בבוקר יכולה לקפוץ למפלגה אחרת".