"כחול לבן כבר לא שותפים קואליציוניים אלא סכנה למדינה" - כך הצהיר הבוקר (ראשון) יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר (הליכוד), במה שנראה כשיא חדש, או שפל, בעימות בין מפלגת השלטון לכחול לבן בעיצומו של משבר הקורונה. לדברי זוהר, "כחול לבן סגרו עם לפיד על הקמת ממשלת מיעוט עם בל"ד והמשותפת, מסתבר שהם שוב חזרו לאופציית איימן עודה ואחמד טיבי". בכחול לבן השיבו אש: "מיקי, אפילו בליכוד לא לוקחים אותך ברצינות. תמשיך לקשקש כי זה הדבר היחיד שאתה יודע לעשות וגם זה לא בהצלחה יתרה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יו"ר הקואליציה האשים את כחול לבן בכך שהם כבר יצאו לקמפיין בחירות בשל הירידה בסקרים. "הם משתמשים באקדח ריק ומוכנים לסכן את כולנו רק כי הסקרים קובעים שהם נכשלו", טען. "במילה אחת: בושה. בשתי מילים: בושה וחרפה".

בכחול לבן פירסמו הודעת תגובה חריפה נגד זוהר: "תמשיך לקשקש כי זה הדבר היחיד שאתה יודע לעשות וגם זה לא בהצלחה יתרה". בתוך כך, ח"כ צבי האוזר (דרך ארץ) פרסם הבוקר סרטון שבו התייחס ליוזמת אי-האמון של יו"ר יש עתיד, שקראה להפיל את הממשלה ולהקים אחת חדשה ללא בחירות. ולמעשה האוזר הוריד אותה מהשולחן באופן רשמי: "שמעתי שיאיר לפיד רוצה שוב להטריל את המדינה ולנסות ולהקים ממשלה משותפת עם הממשלה המשותפת, אלה שעד לאחרונה הוא קרא להם 'הזועביז'. אז זהו יאיר, שלא".

חבר במפלגת כחול לבן, צבי האוזר (צילום: קובי גדעון / פלאש 90, חדשות)
האוזר נגד לפיד: לנו יש עקרונות ואנחנו לא משנים אותם | צילום: קובי גדעון / פלאש 90, חדשות

"יש לנו הרבה משותף עם ערביי ישראל, אבל אין לנו שום דבר משותף עם בל"ד ושותפיהם", הוסיף האוזר. "אלה שבהסכם עם האמירויות היו נגד, כי הם בכלל בצד הפלסטיני. אלה שבכל הזדמנות הם בעד חמאס, חיזבאללה, אסד. אז יאיר, לנו יש עקרונות, אנחנו לא משנים אותם. אני אגב בטוח שבבית לימדו אותך שגם לציונות ליברלית יש קווים אדומים. אז יאללה - תתקדם לתרגיל הבא".

אלא שלמרות הניסיון של לפיד, המשבר האמיתי שמאיים לפרק את הממשלה הוא הסוגיה הבוערת של תקציב המדינה. ביום חמישי האשים בני גנץ את בנימין נתניהו בהפרת ההסכם הקואליציוני: "כל סיכול של אישור התקציב משמעו העדפת שיקולים אישיים על פני טובת אזרחי ישראל". לדבריו, "מרחק רב מפריד בינינו לבין הבטחת האחדות עליה חתמנו", תקף גנץ, "ההתנהלות הממשלתית לא מאפשרת קיומו של ממשל תקין, דמוקרטי או ראוי לאזרחי ישראל". גנץ מכיר במכתבו בהתנהלות הקלוקלת של הממשלה הנוכחית וכותב כי "קיים פער בלתי נתפס בין הרצון הטוב והמחויבות שהופגנו בשעתו, לבין המציאות הנוכחית שהיא בלתי נסבלת".

בליכוד מיהרו להגיב על מכתבו התקיף של גנץ, ועלו למתקפה משלהם: "כחול לבן ממשיכים לעסוק בפוליטיקה קטנה כדי להסיט את האש ממפלגתם המתפרקת, בזמן שראש הממשלה נלחם בקורונה. נשמח אם גנץ יפתור את הבעיות הפנימיות שלו, אך לא באמצעות חרחור ריב שיוביל את ישראל לבחירות".

למרות דבריו של האוזר, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד התעקש הבוקר כי "בסוף זאת החלטה פשוטה. או שמביעים אמון בנתניהו הכושל או שלא מביעים בו אמון. כל השאר זה תירוצים של פוליטיקאים פחדנים. מחר המבחן".