חבר הכנסת דוד ביטן נדבק שלשום בקורונה, והיום (רביעי) נודע לחדשות 12 כי גורמים בכירים במערך החקירות האפידמיולוגיות אומרים כי ביטן הפר את הנחיות משרד הבריאות בכך שנפגש עם אנשים למרות שחש בתסמינים של שיעול. ההסבר של ביטן להתנהלותו הוא לא פחות מבלתי ייאמן: הוא טוען שהוא חשב שמדובר בשפעת מכיוון שהשיעול שלו היה עם ליחה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשיחה איתנו ניסה להסביר ח"כ ביטן: "חשבתי שיש לי שפעת ולא יותר מזה. לא היה לי חום דווקא, היה לי תסמיני קירור ושיעול כזה עם ליחה. זה התחיל ביום חמישי בלילה, נפגשתי אחרי זה עם אנשים, חשבתי שיש לי שפעת. בסופו של תהליך ברגע שהרגשתי חולה רצתי לעשות בדיקה".

הוא הוסיף: "השיעול של הקורונה הוא שיעול יבש. תראי בהנחיות. היה לי שיעול לא יבש, היה לי שיעול עם ליחה". האם ביטן אכן פעל בהאם להנחיות כשאבחן את שיעולו כתסמין של שפעת ולכן הוא פטור מבידוד? הנחיות משרד הבריאות אומרות אחרת. במוקד משרד הבריאות אמרו ל-N12 כי "במידה שיש לך שיעול עליך להישאר בבית עד שיחלפו התסמינים".

בכירים במערך האפידמיולוגי גינו היום בחריפות את ההתנהלות של ביטן ואמרו: "כיצד יכול להיות שדווקא נבחר ציבור לא יודע מה הן ההנחיות המלאות? בעקבות העובדה שנדבק נכנסו לבידוד כ-30 אנשים ובהם 3 חברי כנסת".

ואכן, דוברות הכנסת פרסמה היום מי היו חברי הכנסת והשרים שנדרשו בבידוד מתוך אותם 30 איש: "בהמשך לחקירה האפידמיולוגית שנערכה לח"כ דוד ביטן אשר נמצא חיובי לנגיף הקורונה, מצ״ב חברי הכנסת והעובדים אשר נדרשים להיכנס לבידוד: חברי הכנסת: מיקי זוהר, חיים כץ, אופיר כץ, אתי עטייה ועומר ינקלביץ".

מטעמו של חבר הכנסת ביטן נמסר בתגובה: "ח"כ ביטן היה מנוזל במשך שלושה ימים ועם קצת ליחה ותו לא. ללא חום וללא תסמין שקשור לקורונה. דבר שגרתי שקורה לו בכל חורף. כשנודע לו שעוזרו נדבק בקורונה עשה בדיקה ללא דיחוי ונהג על פי כל הכללים הנהוגים והמתבקשים כולל הודעה לציבור ולתקשורת ושיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות.

הסיבה שמרבית אישי הציבור והחברים נכנסו לבידוד היא בגלל מגע עם עוזריו ובגלל נוהל לפיו אנשים שנפגשו עם ביטן או עם עוזריו נכנסים לבידוד גם אם נפגשו עמם שבוע לפני. צר לנו שבזמן שח"כ ביטן מתמודד עם מחלת הקורונה מנסים גורמים במשרד הבריאות לטפול טענות שווא שבינן ובין המציאות אין דבר וחצי דבר‎".