הבחירות, כפי שניתן להבין, מתקרבות אלינו בצעדי ענק – ונדמה שהשרים בממשלה משקיעים אנרגיה רבה מאוד במינויים פוליטיים. הערב אנחנו מפרסמים ששר הפנים אריה דרעי דאג למנות את בני משפחתו, בנו ואחיו, לתפקידים בכירים ובעלי השפעה רבה בהסתדרות הציונית ובקק"ל.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במסגרת ההסכם הקואליציוני בקונגרס הציוני, שנחתם לפני חודש וחצי, כל מפלגה קיבלה נתח של תפקידים משלה לחלק. ש"ס אומנם שחקנית חדשה יחסית במגרש הזה, אבל יש לה כוח נאה שם – ולכן גם ג'ובים. היום התמנה יענקי דרעי, בנו של השר דרעי, למנהל מחלקה בהסתדרות הציונית העולמית.

התפקיד הרשמי שלו הוא ניהול המחלקה לגיוס משאבים וחיזוק המורשת. במסגרת הג'וב, הוא מקבל משכורת חודשית של כ-20 אלף שקלים ברוטו, כך לפי גורמים בארגון. מדובר במשרת אמון פוליטית, ולא מדובר במינוי ראשון מסוג זה של בן משפחה של דרעי מדרגה ראשונה. גם אחיו, עו"ד שלמה דרעי, שהיה סגן יו"ר קק"ל מטעם ש"ס, שודרג לפני כשבועיים ומונה ליו"ר עמית של הארגון.

תפקידו החדש של אחיו של דרעי הופך אותו למעשה למספר 2 בקק"ל. אומנם לא מדובר בתפקיד בשכר, אבל הוא חולש על הרבה מאוד כוח ותקציבים רבים יותר בהשוואה לתפקידו של הבן. על המינויים הללו נשמעת ביקורת גם מתוך ש"ס, כולל של פעילים מתוך המפלגה, ששואלים מדוע דווקא קרוביו של דרעי מקבלים את התפקידים.