ציטוטים מישיבה שקיימו אתמול (ראשון) חברי סיעת כחול לבן, שנועדה להכריע אם פניהם להמשך השותפות עם ראש הממשלה בנימין נתניהו או לפיזור הכנסת, מגלים כי שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ לא מאמין שנתניהו יקיים את הסכם הרוטציה. "אני מבין שלא אקבל את הרוטציה", אמר גנץ לחברי הסיעה. "לא אאמין לנתניהו גם יום לפני שזה יקרה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כחול לבן נחלקה הלילה לשני מחנות בישיבת הסיעה הטעונה. רם שפע, מיקי חיימוביץ' ואסף זמיר ייצגו את הקו המיליטנטי שזו עמדתו בתמצית: "אי אפשר יותר לא לעמוד במילה שלנו. אם אי אפשר לסמוך על ביבי, בואו נלך עכשיו לבחירות. שום דבר לא ישתנה בעוד כמה שבועות".

שר החוץ גבי אשכנזי, שמייצג גם הוא את הקו הניצי יחד עם שר המשפטים אבי ניסנקורן, הזהיר בישיבה: "אם נכנעים על התקציב, אין כחול לבן. אני באתי להיות חלק מהאלטרנטיבה. אני מבין שהוא בחיים לא ייתן רוטציה לבני. ולכן צריך לפרק עכשיו".

בקו הפייסני היו חילי טרופר, עומר ינקלביץ' ופנינה תמנו שטה. טרופר הציג לחבריו טיעון מעניין: "לא נלך לרבנות על דחייה של חודש. לא צריך על זה להפיל את הממשלה. תזכרו את האלטרנטיבה. ממשלה של ביבי ובנט. יש לנו אחריות". ינקלביץ' הצטרפה לדבריו: "ללכת עכשיו לבחירות זו התאבדות".

גנץ נשאר בינתיים עם רטוריקה לוחמנית, אבל נמנע ממעשים שאין מהם דרך חזרה. "אני רוצה ממשלה מתפקדת", אמר בישיבה. "אם אמצא את הדרך נישאר בממשלה ואם לא, אני מוכן לשלם בכיסא שלי. אני כבר מבין שרוטציה אני לא אקבל ואני לא אאמין לביבי גם יום לפני הרוטציה. אני לא אאמין".

בסיום הישיבה הבטיח גנץ לחברי הסיעה שינסה להכריע תוך שבועיים. המשמעות היא שאין שום סיכוי להצעה לפיזור הכנסת ביום רביעי הקרוב וגם בזה שאחריו.

בליכוד מסרו בתגובה לציטוטי גנץ: "זה לא הזמן לפילוגים. ראש הממשלה  קורא לכחול לבן להמשיך לעבוד יחד כדי להשאיר את התחלואה נמוכה, לפתוח את המשק באחריות ולסייע כלכלית לאזרחי ישראל. זה לא הזמן לפוליטיקה".