בורסת השמות לבחירות: השם החם נכון להיום זה הרמטכ"ל לשעבר גדי איזנקוט. בשישי אמר משה (בוגי) יעלון לגדעון אוקו כי הוא ירוץ בנפרד ומספר 2 שלו יהיה גדי איזנקוט. האומנם? לא. לפחות בינתיים. על פי מקורביו, הוא מעוניין במפלגת מרכז-ימין ולכן גם לא ירוץ עם גנץ, לפיד, בנט או חולדאי.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יש לציין כי איזנקוט הוא לא רק השם הבולט בבורסת השמות, אלא כמעט השם היחיד. כל מי שיכול היה להצטרף כבר הצטרף בסבבי הבחירות האחרונים. מבחינה עקרונית, לרמטכ"ל לשעבר עוד אין החלטה אם בכלל להצטרף לפוליטיקה - לפחות 50% שלא יצטרף ואולי אף יותר.

גם אם הוא יצטרף, לפי מה שניתן להבין ממקורביו: אין לו כוונה לרוץ עם לפיד – בגלל המסר האנטי חרדי; לא עם בנט – כי הוא יותר מדי בימין, לפחות בהרכב הנוכחי; לא עם חולדאי וגם לא עם גנץ. מה שמשאיר רק אפשרות של חבירה ליעלון או הקמת מפלגה עצמאית.

רביעיית כחול- לבן (צילום: N12)
נראה שאיזנקוט לא יחבור אליהם. יעלון, אשכנזי, גנץ ולפיד | צילום: N12

יהיה קשה לראות את איזנקוט כמספר 2 של משה יעלון שמעולם לא עבר את אחוז החסימה לבדו. איזנקוט היה מעדיף מפלגת מרכז-ימין, עם דמויות כמו יפעת שאשא ביטון, יועז הנדל, צבי האוזר ואנשי מרכז-ימין נוספים. אבל כאמור, זה עדיין רחוק.

באשר ליעלון, אי אפשר לזלזל בחשיבות של מה שאמר בריאיון בשישי. הוא בעצם אמר למספר 1 ברשימה שלו, יאיר לפיד, שאם הוא נשאר איתו - זה רק כי לא הייתה לו שום הזדמנות בחוץ. הסקרים אומרים שעדיף ללכת עם איזנקוט. המסר הנובע מדברי יעלון הוא שלפיד לא בהכרח הכי מתאים לראשות הממשלה או לפחות לא הכי בכיר. ביש עתיד היה הלם מההתנהגות של יעלון, למרות שלפיד מנסה להמעיט בחשיבות הדבר ואמר על יעלון שאם הוא רוצה הוא נשאר.