שר החוץ גבי אשכנזי התראיין הערב (שבת) לפגוש את העיתונות והתייחס למשבר בין הליכוד לכחול לבן, ולהכרזה כי יפעלו למנות פרקליט מדינה למרות התנגדות הליכוד. אשכנזי אמר כי הוא אינו יודע אם הרוטציה תתקיים וגנץ ייכנס לתפקיד ראש הממשלה בעוד כשנה. "אם נרגיש שאנחנו לא יכולים להשפיע, זה קו אדום", אמר. "אם נתניהו רוצה בחירות זה לא איום עלינו - זה איום על הציבור". צפו בריאיון המלא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אשכנזי אמר: "אנחנו חושבים שצריך אחדות. ציפינו שנתניהו יתנהג באופן אחר, אי אפשר לומר שאנחנו מופתעים. אנחנו מקווים שנתניהו יתעשת וילמד לחלוק את השלטון". אשכנזי הוסיף: "אנחנו לא יודעים מה יקרה עוד חודש או חודשיים. לא יודע אם תהיה רוטציה בעוד שנה. אני לא יודע לענות. אנחנו נכנסנו כדי שלא תהיה מדינה של מוטציה עם שלטון פגום".

אשכנזי תקף והבהיר כי לפי עמדת כחול לבן, אין אפשרות לעבוד ללא מפכ"ל או פרקליט מדינה, לכן החליט בכחול לבן לקדם את מינוי הפרקליט. שר החוץ התייחס גם לשר המתפטר אסף זמיר: "אני מבין את הקשיים, מכבד את ההחלטה אבל לא מסכים איתה. אם רוצים להשפיע אפשר לעשות את זה רק מתוך הממשלה. התפטרות זה להשאיר את הזירה הפוליטית לנתניהו. אי אפשר לטפל בזה מבחוץ".