ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, הודיע היום (שני) על עזיבת הליכוד ועל הצטרפות למפלגת תקווה חדשה בראשות גדעון סער. לדבריו, "הליכוד בהנהגת נתניהו מוביל שיח מפלג, משסה, מתלהם ונוקט בתרבות של הכפשה".

"אני נרגש ושמח להצטרף לתנועת תקווה חדשה בראשות גדעון סער", אמר יצחק הלוי. "ישראל זקוקה להנהגה חדשה. החלטתי לעזוב את תנועת הליכוד בה הייתי חבר שנים ארוכות, משום שהתנועה ומנהיגה, בנימין נתניהו, שינו את פניהם ואכזבו את הציבור. דווקא כשאנחנו זקוקים יותר מכל לשיקול דעת, להחלטות מושכלות, אנו עדים לחוסר ניהול במקרה הטוב, וניהול גרוע במקרה הרע, והסגר השלישי שאנו נכנסים אליו היום הוא ההוכחה לכך".

ח"כ יפעת שאשא ביטון, תקווה חדשה, גדעון,
ח"כ יפעת שאשא ביטון מצטרפת למפלגתו של גדעון סער

יו"ר המפלגה גדעון סער בירך על הצטרפותו לרשימה: "את מאיר יצחק הלוי אני מכיר כבר קרוב לעשרים שנה. הוא אדם בעל ניסיון עצום ורקורד עשיר של עשייה, הקדיש את חייו למען העיר אילת שהוא עומד בראשה למעלה מ-17 שנים. הוא הזניק את מערכת החינוך שלה, הפך את העיר לבירת התיירות של ישראל, הפיח בה תנופת פיתוח גדולה וביסס את חזון העיר כשער הכניסה הדרומי של ישראל. ראיתי מעט מאוד ראשי ערים שנאבקו מכל הלב למען עירם ותושביהם כפי שראיתי את מאיר עושה לאורך השנים. מאיר הוא שותף אמיתי לדרך, ואנו חולקים חזון משותף של העצמת הרשויות המקומיות, חיזוק הפריפריה, מחויבות לחינוך ולהזנקתו, ממלכתיות, סובלנות ואחדות".

יצחק הלוי ישולב במקום שייקבע על ידי יו"ר המפלגה בעשירייה הראשונה ויהיה חבר הכנסת הראשון מאילת. עד כה, מונה רשימת תקווה חדשה גם את יפעת שאשא ביטון, זאב אלקין, יועז הנדל, צבי האוזר, שרן השכל ומיכל שיר סגמן.