יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) הודה אמש (שלישי) כי מפלגתו היא זו שתוקעת את העברת התקציב משיקולים פוליטיים - כדי לא לתת לגנץ להיות ראש ממשלה. את הדברים אמר זוהר בריאיון בערוץ 20, במענה ישיר לשאלה אם שיקולים פוליטיים מעורבים בהחלטות של הליכוד. שר האוצר כ"ץ, גם הוא מהליכוד, התנער מהאמירה של זוהר: "אינם משקפים את עמדת משרד האוצר". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ברור שבסופו של דבר גם שיקולים פוליטיים קיימים כאן", אמר זוהר. "כרגע כחול לבן לא הראו שותפות אמת איתנו, ולא הראו שהם מתכוונים לעבוד איתנו בשיתוף פעולה מלא. הם הרבה פעמים פעלו אחרת, ויכול להיות שכדי שנממש את ההסכם, קודם כול נדרוש לממש את ההסכם איתנו. בינתיים הם פועלים למינוי פרקליט מדינה".

שר האוצר כ"ץ הגיב לדברים וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "אנו דוחים על הסף את דבריו של ח"כ זוהר על שיקולים פוליטיים בלוח הזמנים להכנת תקציב המדינה. דבריו אינם משקפים את עמדת משרד האוצר, שמקדם את תקציב 21 בהתאם ללו"ז שפורסם ומשיקולים מקצועיים בלבד".

במפלגת כחול לבן ענו לציוץ של כ"ץ עם קריאה "לשים בצד כל שיקול פוליטי", לצד תזכורת על משך הזמן שלקח לממשלות העבר של נתניהו להעביר תקציב, כדוגמה לכך שניתן להעביר גם הפעם תקציב בכנסת ובממשלה עד סוף השנה.

נזכיר שלפי ההסכם הקואליציוני, אם הממשלה מתפרקת מכל סיבה שהיא זולת התקציב - אזי גנץ יהיה ראש ממשלה בממשלת המעבר עד הבחירות. זו הסיבה שמדברים על "נקודת יציאה" לנתניהו, שכן אם תקציב לא עובר והממשלה מתפרקת - נתניהו ממשיך להיות ראש הממשלה. 

הדברים של זוהר מגיעים אחרי שהבטיח בסיעת הליכוד כי הוא מתכוון להיות ממלכתי יותר, שכן לדבריו ההתנהלות התוקפנית של חברי הליכוד פוגעים במפלגה. גנץ מצדו הציב אולטימטום לליכוד ואמר כי אם תקציב ל-2021 לא יעבור או יקודם לפחות בזמן הקרוב - אז הוא יפנה לאופציות אחרות בכנסת או לבחירות.