רגב נגד ימינה: שרת התחבורה מירי רגב הגיעה הערב (שבת) לריאיון באולפן "פגוש את העיתונות", שבו תקפה בחריפות את שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה נפתלי בנט: "פוזל שמאלה ומרכזה, בסוף הוא יתרסק". היא ענתה על הביקורת שהופנתה נגדה באשר למינויים פוליטיים מטעמה, ואמרה: "לא מתנצלת, שיקוליי – ענייניים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני ממנה אנשים מקצועיים ומביני עניין, רציניים ובעלי יכולות", אמרה רגב. "תמיד כשהימין והליכוד ממנים – אומרים שזה פוליטי, וכשהשמאל ממנה – תמיד אומרים שזה מקצועי".

בשלב זה, עברה רגב לתקוף בחריפות את יו"ר ימינה בנט, ואת שותפו למפלגה וקודמה בתפקיד שר התחבורה – ח"כ בצלאל סמוטריץ'. "שניהם קורצים לשמאל ולמרכז, ומנסים להסתיר שסמוטריץ' הוא גזען והומופוב". היא הוסיפה: "בנט ממשיך להיות בסחרור ורטיגו, ובסוף – יתרסק על הקרקע. הוא חזק בסקרים, אבל חלש בקלפי".

נפתלי בנט וצמרת "ימינה" (צילום: פלאש 90)
"חזק בסקרים - חלש בקלפי". בנט | צילום: פלאש 90

היא התייחסה לעניינים מקצועיים במשרד התחבורה, ויצאה נגד קודמה בתפקיד: "בזמן כהונת סמוטריץ' הדוח של ביקורת הציבור הייתה עם הכי הרבה הערות על המשרד". לדבריה, הוא פגע בפריפריה וביהודה ושומרון ו"לא קידם את התחבורה".

באשר לעניינים הפוליטיים שעל הפרק, טענה רגב כי ראש הממשלה בנימין נתניהו והליכוד אינם מעוניינים בבחירות: "האתגר שלנו כרגע הוא להוריד עוד את רמת התחלואה ולהביא את החיסונים כמה שיותר מהר".

בצלאל סמוטריץ (צילום: Hadas ParushFlash90)
"ימינה מסתירה שהוא הומופוב וגזען". סמוטריץ' | צילום: Hadas ParushFlash90

כשהתייחסה לנושא התקציב, תקפה את שר הביטחון גנץ: "אם היינו עושים את התקציב איך שהוא רוצה – איך היינו משלמים על החיסונים לקורונה? מה שצריך לעשות עכשיו הוא לסיים את תקציב 2020, ואז לעבור לתקציב 2021".

ח"כ סמוטריץ' פרסם ציוץ בחשבון הטוויטר שלו, בתגובה לריאיון של השרה רגב: "לא חושב שיש מישהו שמתפלא ששיח ירוד כזה מגיע ממירי רגב. ועדיין, אשמח לסייע לה להכיר את משרד התחבורה כדי שתזיק כמה שפחות לטובת אזרחי ישראל הנוסעים מדי יום בכבישי המדינה ובתחבורה הציבורית".

תגובת מפלגת "ימינה": "רגב הפכה את משרד התחבורה לתעשייה של מתן ג׳ובים למקורביה.
במקום לדאוג לצמצום הפקקים מירי רגב מנצלת את המשרד ליחסי ציבור חלולים, ולסיפוק דרישות פוליטיות".