עוצר בלילות כדי לצמצם את היקפי ההדבקה? בדיון מיוחד שהתקיים היום (רביעי) בהשתתפות ראש הממשלה, שרים ונציגי משרד הבריאות, נידונה האפשרות להטיל עוצר לילי על מנת שניתן יהיה לפתוח את הקניונים ולהחזיר ללימודים את תלמידי כיתות ה'-ו'. החלטה על הצעד הזה טרם התקבלה - והגורמים המקצועיים ידונו בימים הקרובים באפשרויות שונות לצמצום התחלואה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במל"ל הציעו לפתוח את המסחר "תמורת" עוצר לילי החל מהשעה 22:00 - אלא שההצעה לא התקבלה נכון לשלב זה - וההכרעה בסוגיה צפויה לעבור לקבינט הקורונה, שמועד כינוסו הבא טרם נקבע. הנוכחים בדיון נחשפו לנתונים שמראים כי ישנה עלייה במקדם ההדבקה בתקופה האחרונה - וכי אם לא יוטלו הגבלות חדשות, הסבירות להמשך פתיחת המשק שואפת לאפס. 

האפשרויות שעלו בדיון במטרה לצמצם את היקפי התחלואה המתרחבים: העלאת מספר היישובים שנכנסים לסגר, הטלת סגר לילי באותם יישובים או ביישובים האדומים והכתומים וגם הועלתה אפשרות של הטלת עוצר לילי כולל בארץ. 

הכניסה לשכונת רמות בירושלים‎ (צילום: החדשות12)
ההצעה לעוצר לילי טרם התקבלה, ייתכן שהגבלות נוספות בדרך | צילום: החדשות12

נציגי משרד הבריאות אמרו בדיון שהם מתנגדים לכל פתיחה של המשק בשבוע הבא ושצריך להיצמד למדדים שנקבעו, גם ללא צפי לפתיחה נוספת. שרי האוצר והמדע התעמתו איתם ואמרו: "תגידו לא רק מה לא - אלא מה כן. אין לכם תכנית". 

ראש הממשלה נתניהו הביע דאגה במהלך הדיון ואמר: "אם לא נעשה צעדים כאלה או אחרים - מקדם ההדבקה יעבור את ה-1 והמחלה תחזור להתפשט". הדיון הסתיים בהסכמה בנוגע ללימודים, לפיה קודם יחזרו לבתי הספר תלמידי כיתות ה'-ו' ורק לאחר מכן י"א-י"ב, והם לא יחזרו ללימודים יחד.