בעקבות אי אישור תקציב המדינה לשנת 2020, החשב הכללי מזהיר מפני קיצוץ משמעותי בהוצאות משרדי הממשלה: החשב, יהלי רוטנברג, הזהיר היום (רביעי) את המנהלים הכלליים והחשבים במשרדי הממשלה כי בשל אי אישור התקציב ישנו צורך לקצץ באופן משמעותי בהוצאות המשרדים. "קיים חשש ממשי שנעמוד בתחילת השנה הבאה במצב קשה, בו בסיס התקציב נמוך מאוד ביחס לצרכי הממשלה", כתב רוטנברג למשרדי הממשלה. מוקדם יותר, התברר כי המועד לאישור תקציב המדינה לשנת 2020 הוקדם ביממה ויהיה עד לחצות בלילה שבין שלישי לרביעי בשבוע הבא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החשב אמר כי כשסוף השנה התקרבה, על מנת להיערך למצב בו שנת 2021 תפתח גם היא ללא תקציב מדינה מסודר, גיבשו משרד האוצר והמשפטים שורת תיקוני חקיקה מחויבי מציאות. התיקונים הללו הועברו לאישור הממשלה ב-5 בדצמבר. אלא, ציין רוטנברג, ש"עד כה, טרם נקבעה ישיבת ממשלה לקידום החקיקה בהליך מהיר".

החשב הוסיף כי "לכן בלית ברירה ובצער, אנו נאלצים לבצע מהלכי ריסון ולהחמיר את ההנחיות היחס לאישור הוצאות במשרדי הממשלה".

אזהרתו של החשב הכללי מגיעה לאחר שמוקדם יותר התברר כי המועד להעברת התקציב הוקדם ביממה, בשל טעות של הייעוץ המשפטי, והוא יהיה עד לחצות בלילה שבין שלישי לרביעי בשבוע הבא. במקביל, הנתק בין כחול לבן לליכוד נמשך, ולצדדים יש יממה פחות כדי להגיע לפשרה. גורמים במערכת הפוליטית אומרים כי כלל לא מתקיימים מגעים בין המפלגות, ומעריכים שהסיכויים למנוע בחירות הם אפסיים.

יהלי רוטנברג (צילום: החדשות 12)
החשב הכללי יהלי רוטנברג | צילום: החדשות 12