ברקע פתיחת כמה מתלמודי התורה בניגוד להנחיות, ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה היום (ראשון) את הפעלתם בפתח ישיבת הממשלה. נתניהו אמר שיש חלק "לא קטן" מהציבור החרדי שלא ממלא אחר ההנחיות – והפציר בו לקיים אותן. הוא הוסיף שהיציאה מהסגר לא נבעה משיקולים פוליטיים. במקביל, פרויקטור הקורונה רוני גמזו אמר שהמטרה היא לרדת ל-280 חולים במצב קשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"היום אנחנו מתחילים את היציאה שלנו מהסגר", אמר נתניהו בפתח הישיבה. "אנחנו יוצאים הפעם מהסגר בזהירות ובאחריות, בדיוק לפי המתווה שהוצע לנו על ידי המומחים וע"י משרד הבריאות, כולל לגבי הערים האדומות. בניגוד למה שנטען בתקשורת, לא הסכמנו לשום שינוי במתווה שהוגש לנו ע"י המומחים, ואני דוחה בתוקף את הטענות על השיקולים הפוליטיים. לא היו שום שיקולים כאלה, וכל השרים שהשתתפו בדיון יעידו על כך".

בנימין נתניהו גרף (צילום: חיים צח, לע"מ)
נתניהו: "נגבש תוכנית סיוע נוספת לעובדים ולעסקים שנשארים בסגר בערים האדומות" | צילום: חיים צח, לע"מ

הוא הוסיף שבערים האדומות יישמר הכתר, עד שגם הן יירדו בנתוני התחלואה ויהפכו לירוקות. נתניהו התייחס גם להפרת ההנחיות במגזר החרדי. "אני קורא לציבור החרדי למלא אחר ההנחיות", אמר. "הרבה מקיימים אחריהן, אבל יש גם ציבור לא קטן שלא ממלא אחריהן. אני מבקש מכם כולכם מלאו אחר ההנחיות, הן מצילות חיים, ויחד נוכל להסיר את הסגר ולהפוך גם אתכם כולכם לתושבי ערים ירוקות".

ראש הממשלה אמר כי יתקיים השבוע דיון בקבינט על שלבי היציאה מהסגר: "אני אכנס השבוע את קבינט הקורונה כדי להמשיך לדון בשלבים הבאים של המתווה. ביקשתי משר האוצר לגבש תוכנית סיוע נוספת לעובדים ולעסקים שנשארים בסגר בערים האדומות. אני מברך על העבודה המהירה בגיבוש המתווה. המטרה שלנו ברורה: לא להשאיר אף אחד מאחור".

פרופ' רוני גמזו בביקר במרכז הרפואי בני ציון (צילום: המרכז הרפואי בני ציון)
פרופ' רוני גמזו בביקר במרכז הרפואי בני ציון | צילום: המרכז הרפואי בני ציון

בתוך כך, מנהל "מגן ישראל" פרופסור רוני גמזו ביקר במרכז הרפואי בני ציון בחיפה, ואמר כי "צריך לחזק את בתי החולים בנקודת הזמן הזאת", והתייחס גם ליעד שאליו נידרש להגיע. "הקורונה עוד לא חלפה", אמר. "המטרה שלנו - לרדת ל-280 חולים במצב קשה".