היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הגיש היום (שלישי) תגובה משלימה לעתירות לבג"ץ על ניגודי העניינים של נתניהו כראש ממשלה הנאשם בפלילים, ואמר כי אם נתניהו יסרב לקבל את ההסדר, יש להתערב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מנדלבליט הבהיר כי חוות הדעת שלו מחייבת את כל זרועותיה של הממשלה וכי היא אינה בגדר המלצה. התשובה של היועמ"ש מגיעה אחרי שנתניהו אמר כי הוא לא מוכן לקבל את כל סעיפי ההסדר שפרסם מנדלבליט לפני כמה חודשים. 

"ככל שרה"מ יעמוד על כך שהוא אינו מתכוון לפעול לפי הסדר זה, על פרטיו, דומה כי אין מנוס מהמשך בירור העתירות, לרבות הוצאת צווים על תנאי (זימון של נתניהו להסביר את עמדתו בבג"ץ). 

נזכיר כי בשבוע שעבר אמר נתניהו כי ליועמ"ש אין סמכות לקבוע אם מתקיים "עניין אישי" בנושא מסוים ובכך לאסור על רה"מ לעסוק בו. "הגורם שעליו לקבוע אם מתקיים 'עניין אישי' בעניין כזה או אחר הוא השר עצמו". 

נתניהו גם ציין כי הוא מקבל על עצמו את האיסור להתערב בהליכי מינוי בכירים במערכת המשפט ואכיפת החוק, בהם מפכ"ל המשטרה, פרקליט המדינה והיועמ"ש, אך מנגד, "אין כל מניעה שראש הממשלה יוביל מהלך של פיצול תפקיד היועץ המשפטי לממשלה הבא (ההדגשה במקור) מתפקיד ראש התביעה הפלילית".