דוהרים לבחירות: לקראת פיזור אוטומטי של הכנסת בתוך 6 ימים ללא העברת תקציב, התייצב הערב (רביעי) יו"ר הקואליציה מיקי זוהר באולפן והסביר כי כבר מאוחר מדי לעשות זאת. "חייבים קודם כל לדחות את מועד הבחירות ב-3 חודשים כדי להמשיך ולהתדיין בינינו", פנה לכחול לבן. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

‎"אני עושה כל מאמץ, אני פועל ללא הפסקה מול חברי כחול לבן כדי לנסות להגיע לפשרה ולמנוע את הבחירות האלה – אני מאוד מקווה שהם יתעשתו", סיפר זוהר, "גם אם ממש נרצה, הלכה למעשה, לא נוכל להעביר תקציב, גם לא לשנת 2020 לעת הזו משום שכבר לא נותר זמן. גם במליאה אחת ביום שני אפשר אולי להספיק להעביר את התקציב מקסימום רק בקריאה אחת. אי אפשר להספיק לדון בתקציב ולהעביר אותו גם בקריאה שנייה ושלישית.

"כרגע אנחנו חייבים קודם כל לדחות את מועד הבחירות ב-3 חודשים כדי להמשיך ולהתדיין בינינו", הסביר יו"ר הקואליציה, "הלכה למעשה, אני פועל ככל שיש ביכולתי כדי למנוע את מערכת הבחירות הזו. אגב, בכחול לבן כבר מתחילים להפנים שהבחירות הללו זו התאבדות פוליטית מבחינתם, ככל הנראה הם לא יעברו את אחוז החסימה במערכת בחירות".

הצעת החוק של זוהר תציל את נתניהו? (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
יו"ר הקואליציה זוהר וראש הממשלה נתניהו | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

בנוגע לסקרים שפורסמו לאחרונה ולא מחמיאים לליכוד אמר: "אני לא מציע לאף אחד להתבשם מסקרים, אני לא מציע לאף אחד להאמין שבאמת מה שאנחנו רואים עכשיו זה מה שיקרה בבחירות, בסופו של דבר הציבור יילך לקלפי הוא ידע לבחור במנהיג שידע לטפל במשבר הקורונה ולהוציא את מדינת ישראל לחוף מבטחים".

זוהר התייחס לשורת המפלגות שכבר הבטיחו שלא יישבו עם נתניהו ובהן יש עתיד, דרך ארץ, מפלגתו של גדעון סער וישראל ביתנו: "יש לכולם מכנה משותף אחד - אף אחד מהם לא היה מרוצה מההחלטות הפרסונליות לגביהם מצדו של ביבי. ליברמן הציע כבר להקים להם מפלגה כוללת - הם יכולים לקרוא לה 'רק לא ביבי'".