עוד מתיחות בקואליציה: חבר הכנסת רם שפע ממפלגתו של גנץ צייץ אמש (רביעי) ציוץ הלועג לראש הממשלה נתניהו. "כנראה שבגלל שאין לך ארנק אתה לא מבין שתקציב זה עניין קריטי שהאזרחים זקוקים לו", טען שפע כלפי נתניהו. באופוזיציה קראו לשפע לשתף פעולה עם הצעת אי האמון, וחברי הכנסת מהליכוד השיבו כלפיו אש: "צאו כבר מהממשלה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יו"ר ועדת חינוך, תרבות וספורט ח"כ רם שפע התבטא בציוץ תוקפני כלפי ראש הממשלה. שפע, שבעצמו מהווה חלק מהקואליציה מתוקף היותו חבר כנסת במפלגת כחול לבן, צייץ ותייג את נתניהו: "יאללה, שחרר אותנו מציוצים מביכים ותנסה להיזכר שפעם, לפני שנים רבות, עוד היה אכפת לך מהציבור, לפחות קצת". שפע צירף תמונה של ארנק וכתב, שוב, לנתניהו: "בתמונה: להזכירך, ארנק".

חבר הכנסת מיקי לוי (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
ח"כ מיקי לוי. הזמין את שפע להצטרף להצבעת אי האמון | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

באופוזיציה ניסו לנצל את המתיחות כדי לקרוא לח"כ שפע להצביע יחד איתם בהצעת אי האמון שתתבצע בשבוע הבא. חבר הכנסת מיש עתיד-תל״ם מיקי לוי הגיב על הציוץ: "רם יקר. לצייץ זה נהדר. מה עם הביצוע. איך תצביע ביום שני בהצעת החוק הקונסטרוקטיבית להחלפת הממשלה? אני מנחש, תצביע עם הממשלה. ותמנע בכך תקווה למדינת ישראל". 

במפלגת הליכוד, מיהרו חברי הכנסת לגנות את אמירותיו של שפע במרחבי הטוויטר. ‏יו"ר הקואליציה מיקי זוהר צייץ: "אחרי שהצביע בניגוד לעמדת הקואליציה בעניין חוק ההפגנות, כך בוחר להתבטא ח"כ רם שפע - יו״ר ועדת החינוך, כחבר בקואליציה שלנו עם כחול לבן". זוהר לא הסתפק בכך וקרא ללכת לבחירות בהקדם האפשרי: "לא סתם אני חוזר ואומר שיש לפרק אותה בהקדם וללכת לציבור שיכריע".

ח"כ מהליכוד אריאל קלנר הגיב: "רם היקר, כנראה שבגלל שהמפלגה שלך בחרה לברוח מכל עיסוק בקורונה ורק לתקוע מקלות בגלגלי הממשלה, אתם מאיימים בבחירות בעת חירום. יאללה, שחררו אותנו כבר מאיומים מטופשים והפגנות אנארכיסטיות שמובלות ע"י גזענים פרבילגים. נסו להיזכר שפעם, לא כל כך מזמן, סיפרתם לנו ש"ישראל לפני הכל"". גם ח"כ מהליכוד שלמה קרעי השתמש בדימויים משלו כדי להגיב לשפע.