השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה התארח אמש (שישי) באולפן שישי והגיב להאשמות המופנות כלפי הממשלה בכל הנוגע לניהול משבר הקורונה, ולסערה הפוליטית בעקבות התפטרותו של שר התיירות אסף זמיר. "העיסוק של נתניהו זה בענייני הקורונה", הבהיר. "מי שמתעסק בפוליטיקה בעת הזו זה כחול לבן. כל השיקולים שלהם מונעים מפוליטיקה, גם הספין לנסות להסית את תשומת הלב מההתפטרות של אסף זמיר באמצעות מינוי פרקליט המדינה". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לטענתו, אחרי ההתפטרות מתברר כי כחול לבן מנסים להחריף את הטון, ולמרות המאמצים לקיים ממשלה שתשרוד 4 שנים - ייתכן מאוד כי הבחירות מתקרבות. "יש לנו אופוזיציה בתוך הקואליציה וזה לצערי לא יאריך ימים", אמר. בהמשך הוסיף כי "אם כחול לבן לא יתעשתו ויפסיקו לעסוק בפוליטיקה אנחנו נלך לבחירות. זה לא תלוי רק בצד אחד של הקואליציה אנחנו צריכים לפעול ביחד. הם יצאו מגדרם להגן על המפגשים האלה כי זה הפגנות נגד נתניהו".

אוחנה טען כי בניגוד לטענות כחול לבן, דווקא הם מי שעוסקים באובססיביות בהפגנות וכי הליכוד לא סופג נזק כלשהו מקיומן. "אין ספק בכלל שיש נזק אדיר שנעשה בהפגנות אבל זה נזק לתחלואה ולא פוליטי", הסביר. שושקה, וההיא עם הסיר על הראש והציצי על המנורה לא מזיק לנו פוליטית, זה מזיק לתחלואה".

לנוכח נתוני התחלואה הגבוהים במגזר החרדי, אמר השר כי הוא, בצירוף ראש הממשלה בנימין נתניהו ומובילי דעת קהל מהמגזר עושים מאמצים גדולים להנחיל משמעת: "אנחנו פועלים גם לאכיפה ומשמעת וגם להבנה", אמר באולפן. "היפה הוא שכל אוכלוסיה חושבת שיש לה אכיפת יתר כלפיה. אני הקדשתי המון זמן עם האוכלוסייה החרדית שטוענת שמהשטרה אוכפת ביתר את הציבור שלה. מתחילת המגפה חולקו יותר מרבע מיליון דוחות".

בסופו של דבר קרא השר לעם ישראל לנוח מהוויכוחים וההפגנות כדי שהמדינה תוכל להחלים מנגיף הקורונה: "אני קורא לכולם - עזבו את זה, זה המאבק המרכזי".