שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ התראיין הבוקר (חמישי) לעיתון הסעודי "א-שרק אל-אווסט" ואמר כי הוא אינו רואה שלום מלא ללא פתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני. "זכותם של הפלסטינים להרגיש עצמאות מהי וזכותם שתהיה להם בירה", אמר גנץ. "על ירושלים להישאר מאוחדת אבל יהיה בה מקום לבירה פלסטינית. על אבו מאזן להצטרף לתהליך השלום ולא להישאר מאחור. אני רוצה שהפלסטינים יהיו חלק מתהליך השלום. לפלסטינים מגיעה בירה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

גנץ הדגיש כי ישראל לא תחזור לגבולות 1967, אך ייתכנו חילופי שטחים עם הפלסטינים. לדבריו, ישראל צריכה לשבת בנקודות אסטרטגיות בבקעת הירדן - אך לא חובה לספח את כל השטח.

"התנגדנו לתוכנית הסיפוח מההתחלה, עוד לפני שהועלתה דרישת איחוד האמירויות ולפני שנתניהו הסכים", אמר גנץ. "התייצבנו נגד הכשרת המאחזים. אנו רוצים שלפלסטינים תהיה ישות מתאימה שתאפשר להם לקיים חיים נוחים ללא מכשולים. מה שאנחנו דורשים בהתמדה זה ביטחון. אפשר לדבר על חילופי שטחים, אם כי אני לא רואה איך ואיפה. אנו אומרים שגבולות 1967 לא יחזרו, אבל תמיד אפשר למצוא פשרות. על הפלסטינים להצטרף למעגל השלום ולא להישאר בספסלים האחוריים".

אבו מאזן (צילום: רויטרס_)
"עליו להצטרף לתהליך השלום". אבו מאזן | צילום: רויטרס_

בהתייחס למגעים לחתימה על הסכמי שלום עם מדינות ערביות נוספות, אמר גנץ: "ביקרתי בכולן במסגרת המשימות הצבאיות שלי. עכשיו אני רוצה לבקר שם בגלוי ובאופן ידידותי".

גנץ התייחס בריאיון גם למשבר הפוליטי ואמר: "נראה שהולכים לבחירות מוקדמות מפני שנתניהו לא עומד בהסכמים. אנחנו לא רוצים בחירות". לדבריו, עדיין יש אפשרות שהממשלה תמשיך לכהן: "אם נתניהו יקרא את המפה הפוליטית - הוא יבין שבחירות הן מכה קטלנית עבורו. הוא לא יחזור מהן כראש הממשלה. אחוז גדול מהאנשים עדיין לא החליטו כיצד להצביע, ובמפת המפלגות ישנם שינויים שעשויים להוביל לשינויים נוספים".