במליאת הכנסת התקיים היום (רביעי) ויכוח סוער במיוחד בין חברת הכנסת ע'דיר כמאל מריח, ממפלגת יש עתיד-תל"ם ליו"ר הקואליציה מיקי זוהר. ח"כ כמאל מריח עלתה על דוכן הכנסת לנאום נגד ההצעה לתיקון חוק הקורונה שמקנה לממשלה סמכויות מיוחדות. במהלך נאומה היא תקפה בחריפות את ראש הממשלה עד שיו"ר הקואליציה, שניהל את הדיון קטע אותה כשזמנה תם ובין השניים התפתח עימות חריף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במהלך הדיון בקריאה השנייה והשלישית לתיקון הצעת החוק, ח"כ ע'דיר כמאל מריח נאמה ותקפה את הצעת החוק. היא הקריאה מכתב שכתבה לבנה ובו היא מתנצלת בפניו על כך שישראל שהוא יגדל בה היא לא אותה המדינה שהיא גדלה בה. "בני המדינה משתנה לנו אל מול עינינו ואני חוששת שנתרגל לימי עוצר, סגר ומחסומים, ולהנהגה מושחתת", אמרה. "אני חוששת שלא תזכה לגדול בישראל הדמוקרטית שבה אני גדלתי".

היא המשיכה: "שנים שאנחנו מתריאים שזה יבוא והנה זה מגיע וזה מסוכן יותר מהקורונה. השינוי לא מתרחש בערב בהיר אחד, הוא מונחת במנות קטנות מבלי שנרגיש או שנבין שמשהו מתרחש ומשתבש. דיקטטורות מתהוות - לא מופיעות. מנהיגים רבים ברחבי העולם הכריזו על מצב חירום כדי לעצב מחדש מדינות ולדכא מחשבות".

"אנחנו רואים את זה בטורקיה, רוסיה, בלארוס ובמדינות ערב שעשו זאת היטב בעבר", המשיכה. "תמיד אמרו שעל ישראל לנרמל יחסים ולהשתלב במזרח התיכון, הנה אנחנו משתלבים, שליטים רודנים, משמרות מלוכה מפוקפקות, נהנתנות ומתנות הפכו להיות חלק מחיינו. אין ספק שנתניהו משתלב במרחב. ההיסטוריה מלמדת שאין מדינה שחסינה להידרדרות כזו והנה אנחנו עדים להפיכה שלטונית איטית ומסוכנת בהובלת נאשם בשוחד מרמה והפרת אמונים שלא ממצמץ ולא מפחד לעשות אף מהלך שיעזור לו להיחלץ מאימת הדין. עושי דברו מתייצבים למשימה ומשחירים את כל מה שפוגע באדונם, והפרס לזכות בתואר יקיר בלפור בהמשך עיתונאים ואזרחים שמאלנים מפיצי מחלות אנרכיסטים ובוגדים".

לקראת סיום נאומה של ח"כ ע'דיר כמאל-מריח, ח"כ זוהר ביקש ממנה לסיים את דבריה והיא השיבה לו שנותר לה עוד זמן והוסיפה: "תהנה מהקולה שלך". ח"כ זוהר השיב לה: "שניה יותר לא תהיה לך, אני אפסיק את הנאום שלך בזמן שיסתיים". ע'דיר כמאל מריח: "כמו שאמרתי בנאומי – דיקטטורה בהתהוות".

 יו"ר הקואליציה המשיך: "הקראת עכשיו נאום שקט ונינוח שהיה אחד הדוחים והמגעילים שהושמעו בכנסת ישראל". ח"כ כמאל מריח: "אני לא אקבל ממך ציונים אתה לא מתבייש? אתה מבייש את המעמד שלך". יו"ר הקואליציה המשיך במתקפה בזמן שחברת הכנסת ירדה מהדוכן: "אני מתבייש בשבילך ובשביל הבן שלך. מילים כל כך דוחות ולא דמוקרטיות שאת מכפישה את ראש הממשלה – בושה".

בהמשך חברי יש עתיד המשיכו להתעמת עם יו"ר הקואליציה שניהל את הדיון במליאה והוא קרא להם לסדר מספר פעמים עד שהורה להוציא את ח"כ אורנה ברביבאי ואת כמאל מריח מהדיון. חברת הכנסת ע'דיר כמאל מריח אמרה לו תוך כדי שהיא יוצאת מהמליאה: "איזה כ' זו משלושת הכ'פים שלך?".