איתות להמשך? ביום פתיחת מושב החורף של הכנסת העלה יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד הצבעת אי אמון קונסטרוקטיבי בממשלה והחלפתה בממשלה בראשותו. בין 30 התומכים היו גם שניים מפתיעים במיוחד – יו"ר ימינה נפתלי בנט וחבר הכנסת ממפלגתו מתן כהנא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הצבעה אחת, בעוד שעתיים, והיום בערב נתניהו כבר לא יהיה ראש הממשלה", אמר לפיד בנאומו. "בלי בחירות, בלי בלגן. בני גנץ יישאר שר בטחון. גבי אשכנזי יישאר שר החוץ. ניסנקורן יישאר שר המשפטים. איווט ובנט יהיו שרים בכירים".

יאיר לפיד

ההצבעה נפלה לאחר ש-53 חברי כנסת הצביעו נגד ואילו רק 30 בעד. בימינה הגיבו לאחר שהצביעו בעד ההצעה וציננו את ההתלהבות של האופוזיציה: "לכל המתרגשים. מתחילת הקדנציה הצבענו תמיד בעד כל הצעת אי-אמון בממשלת הכישלון הזו, ובלבד שזה הוגש על ידי מפלגה ציונית, ואנחנו נמשיך בזה כמובן. אין היום כל שינוי".

בימינה תקפו את הליכוד וקראו להם להתעסק במצב בריאותי והכלכלי: "כל טירון יודע שלא היה סיכוי להכתיר את לפיד לראש ממשלה. כמו כל הצעות האי אמון, זהו אירוע סמלי בלבד שמבהיר שאין לנו אמון בממשלה. מציעים לחברי הכנסת בליכוד לטפל במיגור הקורונה והשבת הפרנסה ולא בעוד ספינים סוג ג׳".

בתוך כך, נמשך המשבר הפוליטי וגורמים בכחול לבן מאיימים: "לא נסכים למינוי צמרת חדשה למשרד האוצר (מנכ"ל, חשב כללי וראש אגף תקציבים) עד למינוי מנכ״ל משרד המשפטים. אנחנו בעד מינויים חיוניים אבל לא באופן סלקטיבי"