חברת הכנסת יוליה מלינובסקי ממפלגת ישראל ביתנו הודתה היום (ראשון) במהלך דיון בוועדת הקורונה שהפרה את הנחיות הסגר. מלינובסקי אמרה כי היא נפגשה בסגר עם אנשים, והוסיפה שהיא לא תשב בכלא בגלל טיפשות של אחרים. יו"ר הוועדה יפעת שאשא ביטון ביקרה בפתח הישיבה את העובדה שאסור לקיים אימוני הספורט עם מאמן שמקבל כסף: "אנחנו מתריסים את הציבור ולא מגייסים אותו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חברת הכנסת מלינובסקי נשמעה אומרת בפתח הישיבה לאחד הנוכחים שנפגשה עם החברים של ילדיה. "יש לי ילדים קטנים, באים חברים, מה אתה חושב שהם לא נפגשים? שכולם יושבים בכלא?", אמרה. "אני לא צריכה לשבת בכלא בגלל טיפשות של מישהו אחר".

בתוך כך, היועץ המשפטי לממשלה הודיע שחברת הכנסת גילה גמליאל שהפרה הנחיות ביום הכיפורים והלכה להתפלל בבית כנסת בטבריה, שיתפה פעולה בחקירה האפידמיולוגית. הוא הוסיף שלא תיפתח בדיקה בעניינה.

"נלחמים בנגיף או בפרנסה?"

יו"ר ועדת הקורונה חברת הכנסת שאשא ביטון התייחסה בפתח הישיבה לסוגיית אימוני הספורט תחת שגרת הקורונה. "בעניין 20 המתאמנים בחוץ, כאשר פנו לפיקוד העורף ושאלו האם אפשר לערוך אימון של 20 מתאמנים עם מאמן, נאמר להם שכן כל עוד אינו מרוויח כסף", אמרה. "ואז עולה השאלה האם אנחנו נלחמים בנגיף או בפרנסה. אם מותר 20 אנשים בחוץ אז מותר 20 אנשים בחוץ. אני מוכרחה לומר שבאופן שזה מתנהל היום אנחנו מתריסים את הציבור ולא מגייסים אותו".

יפעת שאשא - ביטון (צילום: דוברות הכנסת/שמוליק גרוסמן)
ח"כ יפעת שאשא ביטון | צילום: דוברות הכנסת/שמוליק גרוסמן

שאשא ביטון התייחסה גם לפתיחת מערכת החינוך: "אנחנו ממציאים את עצמנו כל פעם מחדש ואני יוצאת כאן בשם הוועדה בקריאה לסגור את כל מה שצריך לפני שנגיע לרגע היישום. יש משפט שמלווה אותי, 'הילדים מדווחים על זה שנמאס להם להיות קובייה על המסך'. זו אמירה קשה וצריך שנעשה את כל שנדרש מאיתנו כמערכת כדי להיות מוכנים".