סיעת רע"מ מהרשימה המשותפת, שוקלת להצביע מחר (רביעי) נגד ההצעה לפזר את הכנסת - ובכך לתמוך בממשלה. זאת, בניגוד לעמדת הסיעות האחרות במפלגה - בל"ד, רע"ם, וחד"ש שצפויות לתמוך בהצעה שהגישו מרצ ויש עתיד-תלם. ראש הממשלה נתניהו התייחס למשבר הפוליטי ואמר: "אני קורא לגנץ ללכת לאחדות ולהימנע מפיזור הכנסת. יש לנו הישגים ביד, יש מאמץ אמיתי להוריד את התחלואה, אנחנו יכולים לעשות את זה יחד". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי שעה מסתמן שיש 66 תומכים להצעת החוק לפזר את הכנסת כולל האופוזיציה וכחול לבן. ללא תמיכת רע"מ יהיו 62 מול 58, לכאורה עדיין רוב. 

יו"ר רע"מ ח"כ מנסור עבאס, נמצא תחת מתקפה מבית לאחר שאמר בריאיון לערוץ 20 כי "אם המשותפת תמשיך באותן הטעויות, היא מאבדת הצדקה לקיום שלה". יו"ר בל"ד ח"כ מטנאס שחאדה, הגיב לריאיון ואמר כי עמיתו "לא ראוי להנהגה".

נתניהו בסיעת הליכוד, ארכיון (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות)
צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

"לא פלא שח"כ מנסור עבאס בוחר בשופר של נתניהו והימין הקיצוני (ערוץ 20) כדי להודיע על פרישתו מהרשימה המשותפת", כתב שחאדה בציוץ. "דרך אותנטית לשרת את ביבי. ח"כ עבאס לא ראוי להנהגה. אנחנו נמשיך מכאן".

באותו ריאיון אמר עבאס כי "אם המשותפת תלך בדרך שאני מציג, יש סיכוי שהמשותפת תמשיך להתקיים. אם הרשימה המשותפת תחזור על אותן טעויות ועמדות שלא מביאות בשורה לחברה הערבית, היא מאבדת הצדקה לקיום שלה".

אתמול ראש הממשלה נתניהו אמר בישיבת סיעת הליכוד כי "ביום רביעי האופוזיציה תנסה לגרור אותנו לבחירות מיותרות. הליכוד נגד בחירות ובעד אחדות". בכחול לבן מיהרו להגיב - והאשימו: "הציבור סיים לקנות את השקרים של נתניהו. אם לא היה משפט היה תקציב".