ראש הממשלה נתניהו נשא הערב (חמישי) הצהרה מיוחדת לתקשורת, והתייחס להודעה על כינון היחסים בין ישראל למרוקו: "מודה לטראמפ על המאמצים הכבירים ועל כל הדברים הגדולים שעשית, תמיד האמנתי שהיום הזה יגיע". בתגובה להצהרה, כתב יו"ר הקואליציה: "עכשיו נראה את יריבנו הפוליטיים מבקרים אותנו על כך שאנחנו נאבקים בעבור רה״מ", גם שר הביטחון כתב: "מברך על כינון היחסים הרשמיים הצפוי עם מרוקו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ראש הממשלה נתן הערב הצהרה מיוחדת מהכותל בירושלים, לרגל כינון היחסים. "בחג חנוכה זה אנחנו מביאים אור גדול למדינה ואזרחיה - ראשית החיסונים שיביאו סוף לקורונה ועכשיו אור גדול נוסף של שלום", אמר נתניהו בפתח דבריו. "תמיד פעלתי והאמנתי בו - ועכשיו הוא מתממש. מודה לטראמפ על המאמצים הכבירים ועל כל הדברים הגדולים שעשית - לעולם לא נשכח זאת".

נתניהו הוסיף: "מודה למלך מרוקו על החלטתו לעשות שלום היסטורי עם ישראל. בין מרוקו והעם היהודי יש קשרים אמיצים למשך כל התקופה החדשה. כולם מכירים את היחס החם בין מרוקו ליהודים החיים בה - קשר של אהדה וחיבה למסורת. הבסיס הזה מהווה את היסוד שעליו נבנה השלום. נקים משרדי קישור מחדש בין ישראל למרוקו - אחר כך נכונן יחסי שלום דיפלומטים מלאים. קו טיסות ישיר. יהיה כאן שלום חם מאוד. בחג החנוכה הזה יש אהבה והיא תנצח - יש שלום והוא כבר מנצח. תמיד האמנתי שהיום הזה יגיע".

שר הביטחון בני גנץ צייץ: "מברך על כינון היחסים הרשמיים הצפוי עם מרוקו. זו הזדמנות לעגן יחסים של שנים רבות, ושותפות היסטורית עשירה ומפוארת של שני העמים, שתהפוך כעת לרשמית".

יו"ר הקואליציה מיקי זוהר כתב: "כינון יחסים בין ישראל למרוקו? עכשיו נראה את יריבנו הפוליטיים מבקרים אותנו על כך שאנחנו נאבקים בעבור רה״מ :) ברוך ה׳, הנה לכם עוד הישג מדהים וחסר תקדים של נתניהו והליכוד. היום כבר ניתן לקבוע שמדינת ישראל בשיא כל הזמנים ביחסים שלה עם מדינות העולם בכלל ומדינות ערב בפרט".

גדעון סער שהתפטר השבוע מהכנסת והכריז על הקמת מפלגה חדשה, כתב: "אני מברך את ראש הממשלה נתניהו על ההסכם החשוב בין ישראל למרוקו ואת נשיא ארה״ב טראמפ והממשל האמריקאי, על המעורבות והמאמץ המיוחדים שהשקיעו ועודם משקיעים למען שגשוגה של ישראל והשלום והיציבות במזרח התיכון".

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד בירך גם הוא על נרמול היחסים. "הסכם השלום עם מרוקו הוא צעד חשוב ומצוין לישראל", כתב בחשבון הטוויטר שלו. "אני מודה לנשיא טראמפ וצוותו על פועלם לקידום השלום באזורינו ומברך את ראש הממשלה נתניהו ואת כל מי שעסק בנושא על הסכם חשוב למדינת ישראל". 

יו"ר מפלגת העבודה ושר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ כתב: "כיליד מרוקו ואיש מחנה השלום אני מברך על הסכם כינון היחסים הדיפלומטיים עם מרוקו שיקר לליבי באופן אישי ובאופן לאומי. חבל שאבי ואימי זכרם לברכה אינם איתנו עכשיו. וכמובן חג חנוכה שמח לכל בית ישראל".

גם שרת התחבורה מירי רגב הגיבה לבשורה: "תברק אללה עלינא ועליהום! דורות של יהודים יוצאי מרוקו חלמו על השלום עם הארץ שבה נולדו ובה השורשים התרבותיים שלנו נטועים כל כך. תודה לך הנשיא טראמפ, תודה למלך מרוקו מוחמד השישי ותודה לראש הממשלה בנימין נתניהו. אין יותר סמלי שהערב אנחנו מדליקים אור גדול בלבבות של הסבים והסבתות".

"אני מברך על החדשות המשמחות והחשובות המגיעות היום מוושינגטון על חידוש היחסים בין ישראל לבין מרוקו", כתב שר החוץ גבי אשכנזי. "מדינת ישראל מוקירה תודה לנשיא ארה"ב דונלד טראמפ ולצוותו על קידום השלום והיציבות במזרח התיכון והתמיכה בישראל. זו יום גדול נוסף לדיפלומטיה הישראלית, יום של אור, כיאה לחג החנוכה".

יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט כתב: "יום חג לישראל ולמרוקו! עוד צעד בהתבססות של מדינת ישראל. תודה ענקית לנשיא דונאלד טראמפ שפעל עם אנשיו ליצור חיבור זה, והערכה לראש הממשלה נתניהו על המהלך המשמעותי. חנוכה שמח!"

ח"כ איילת שקד כתבה: "ברכות לאזרחי ישראל, למלך מרוקו מוחמד השישי, לנשיא טראמפ ולראש הממשלה על הסכם השלום המרגש עם מרוקו. חנוכה שמח! בתמונה: רק עיראקים".

"מתחילים את חג החנוכה עם עוד בשורה מצוינת משמחת והיסטורית על כינון יחסים דיפלומטים בין ישראל למרוקו", כתב ח"כ ניר ברקת בחשבון הטוויטר שלו. "תודה לראש הממשלה נתניהו ולנשיא טראמפ וצוותו שממשיכים להוכיח את אהבתם הגדולה למדינת ישראל".

ח"כ עפר שלח בירך גם הוא - אך הקפיד להסתייג: "כינון יחסים דיפלומטיים מלאים בין ישראל למרוקו הוא אירוע משמח. לבנימין נתניהו מגיע קרדיט על ההישג, אבל דווקא בימים האלה כדאי להזכיר: יחסים כאלה כבר היו בימי יצחק רבין".

"תודה לנשיא טראמפ על קידום הסכם נוסף בין ישראל למדינה ערבית חשובה, מרוקו!", צייץ ח"כ זאב אלקין מהליכוד. "לפני מספר שנים זכיתי לבקר במרוקו כשר הגנת הסביבה בכנס עולמי בנושא הסביבה. מנהיגי הקהילה היהודית אמרו לי שזה ביקור רשמי של שר ישראלי במרוקו לאחר הפסקה של יותר מעשור. קשה היה אז להעלות על הדעת את מה שקרה היום".

ח"כ אסנת מארק כתבה: "עוד הישג בלתי נתפס לראש הממשלה נתניהו בערב חג שכולו ניסים ואור. האמת שההסכם הזה מרגש אותי אפילו יותר מקודמיו. כמי שהוריה עלו ממרוקו ועזבו חיי שפע ופאר כדי לממש את החזון הציוני וקיבוץ הגלויות, אין מרגשת מבשורה על התקדמות לקראת הסכם שלום היסטורי עם מרוקו. ברכות למדינת ישראל!"