נערכים לבחירות בצל הקורונה: מנכ"לית ועדת הבחירות, אורלי עדס, אמרה הבוקר (שלישי) כי בחירות תחת הנגיף הן "אתגר גדול" אבל הביעה אמון כי הוועדה תעמוד בהיערכות להן. "נעמוד ב-90 יום, לא יותר ולא פחות", אמרה בדיון בוועדה לביקורת המדינה על אודות ההיערכות לבחירות. אחת האפשרויות שעלתה בדיון היא הצבעה ברכב במתחמי "הצבעה וסע" כמו בבדיקות הקורונה. 

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות   

 "בחירות זה מגה פרויקט, זה המבצע האזרחי הגדול במדינה", אמרה עדס. "זה מקיף הכל, ומדובר בבחירות מיוחדות. אנחנו עוקבים אחרי נתוני המגפה ורואים איך הם משתנים משבוע לשבוע. אנחנו ניקח את הנתונים, נתייעץ עם הגורמים ונעשה הערכת ביניים. ניערך לאפשרות שביום הבחירות יהיו הרבה מבודדים וחולים. ניתן יהיה לקיים יותר מיום בחירות אחד, וניתן יהיה להוסיף קלפיות, אבל לא רק הקטנת מספר המצביעים בקלפיות יעזור, יכול להיות שצריך לשים דגש על הסברה". 

עדס הוסיפה: "פניתי למנהלי בתי אבות וביקשתי פרטים לגבי מספר הדיירים והאפשרות להקים שם קלפיות כדי לא להוציא את המבוגרים החוצה למגע עם הציבור. יהיה מדובר בכ-500 קלפיות נוספות, שיהיו חלק ממעטפות כפולות. זה יגן על האוכלוסייה שבסיכון".

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ עפר שלח, אמר: "יש לפעול לשנות את החקיקה ולאפשר הוספת כתובת שנייה – זה יימנע תנועה מיותרת של אנשים וצמצום החשש להדבקה". עוד הוסיף: "בארצות הברית יש אובדן אמון בעצם ההליך הדמוקרטי. אנחנו גם על הקו של להפוך את הבחירות לדה לגיטימציה. זה רוח עולמית מנשבת ועל כן, הוועדה תפעל ותיתן את הגיבוי הרחב ביותר לוועדת הבחירות המרכזית".