גם בימי הסגר, הקרב על נחל האסי קיים ובועט. חברת הכנסת קרן ברק מהליכוד הגיעה אתמול (שני) אחר הצהריים למה שהיא הגדירה מצדה "סיור מקצועי" בקיבוץ ניר דוד. הביקור של ברק בקיבוץ הסתיים בעימות עם תושבי הקיבוץ – ולא פחות מ-10 קנסות שחולקו לאנשיה של חברת הכנסת בגין הפרת תקנות הקורונה. ברק טענה:  "השוטרים שומרים על הקיבוצניקים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ברק תומכת זה זמן רב במאבקם של תושבי בית שאן לפתיחת הנחל לציבור. לטענתה, במהלך ביקורה אתמול הקיפו אותה עשרות מתושבי הקיבוץ בתוך דקות. ברק אמרה כי הם הקיפו אותה, גידפו וצילמו. אך לא היא הייתה זו שהזמינה את המשטרה למקום – אלא התושבים שטענו שהשער נפרץ, והתלוננו גם על התקהלות אסורה.

השוטרים שהגיעו למקום התרשמו שהסיור של חברת הכנסת לא ממש מקצועי – לא בגלל העוזרים של ברק, אלא בגלל הצלם הצמוד והפעילים הנוספים שהגיעו יחד איתה. השוטרים חילקו 10 דוחות בסך הכל.

קרן ברק (צילום:  Photo by Flash90, פייסבוק)
חברת הכנסת קרן ברק | צילום: Photo by Flash90, פייסבוק
נחל האסי (צילום: מנחם לדרמן, פלאש 90)
נחל האסי | צילום: מנחם לדרמן, פלאש 90

חברת הכנסת ברק טענה כי המשטרה התעלמה מתלונותיה על אנשים שגידפו אותה ואיימו עליה, וטענה כי השוטרים שומרים על הקיבוצניקים. הסיבה, לדבריה, היא שאנשי המשטרה מקבלים יחידות דיור בכפר הנופש של הקיבוץ.

בתיעוד מהמקום ניתן לראות את חברת הכנסת ברק כשהיא צועקת על אחד מאנשי הקיבוץ: "אתה אמרת 'אני לא רוצה כנופיות של בית שאן'. אתה גזען וזה הכל". תושב אחר קורא לעברה: "את בושה וחרפה לליכוד, את לא ליכוד, את פח אשפה". בהמשך ברק פונה לאחד השוטרים ואומרת : "אדוני השוטר הם מאיימים עליי. זה נקרא הטרדה מאיימת ואני רוצה שזה ייפסק".