נפתלי בנט החדש? למרות שבמשך שנים נחשב נפתלי בנט כמי שמתנגד למתן זכויות שוות לחברי קהילת הלהט"ב בישראל, אמש (חמישי) הוא יצא במסר ברור שמכחיש את הדברים. במהלך שיחה עם מעיין אדם יו"ר מפלגת ימינה טען שהוא בעד מתן זכויות אזרחיות שוות לכל להט"ב בישראל, ויצא נגד התדמית שהתקבעה לו במשך השנים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני בעד חיה ותן לחיות ולכבד כל בנאדם, וכל הזכויות האזרחיות שיש לאדם סטרייט בישראל צריכות להיות גם ללהט"בים", הסביר בנט כאשר נשאל על יחסו לקהילת הלהט"ב. "אני לא מתעסק בהלכה היהודית שאי אפשר לשנות אותה, אבל זה לא קשור. במדינת ישראל מי שרוצה לחיות כלהט"ב צריך לקבל את כל הזכויות כמו כל בנאדם אחר".

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

הרבה פעמים אני נשאלת למה אני תומכת בבנט למרות עמדתו לגבי הקהילה הגאה, ואני יודעת, שמי ששואל אותי, לא מכיר את בנט. הוא אוהב אדם מיסודו ומאמין בשוויון זכויות מלא, פשוט הוצמדה לו סטיגמה אחרת. שמחה שבחר לומר זאת קבל עם ואינסטוש, שמחה להבהיר את הנקודה הזו, מגיעה לנו מדינה הוגנת יותר.

A post shared by maayan adam מעיין אדם (@maayanadam) on

בנט הוסיף: "אני חי בסביבה של אנשים שחלקם להט"בים, הייתה לי דוברת להט"בית - אני עיוור לדברים האלו. אני לא שופט בני אדם על פי נטיותיהם, אני מסתכל על האישיות של בני האדם, כמו שאני לא שופט לפי תואר אז גם לא לפי להט"ב או לא".

נפתלי בנט בראיון לרינה מצליח (צילום: החדשות 12, החדשות12)
נפתלי בנט, ארכיון | צילום: החדשות 12, החדשות12

בסיכום דבריו, ביקש בנט לצאת במסר מפייס כלפי חברי הקהילה הגאה: "אני אוהב את כל העם שלנו מאוד, באמת, זה משהו שקיבלתי מאבא שלי זכרונו לברכה. לאבא שלי הייתה עין טובה, הוא כל הזמן רק ראה טוב, לא היה מדבר אף פעם לשון הרע ולא שנא אף אחד. זה דבר שזכיתי לרשת מאבא זכרונו לברכה – עין טובה לכולם. אז גם לקהילה הלהט"בית - אני אוהב אתכם מאוד, וצר לי שהתקבע כאילו יש לי איזושהי בעיה".

יו"ר האגודה למען הלהט"ב, הילה פאר, מסרה כי "אנחנו מברכות ומברכים על התבטאות חד-משמעית של ח"כ בנט בעד זכויות אזרחיות מלאות לקהילה הגאה, אך לצד האמירות הגיעה השעה למעשים. סיעת ימינה לא תמכה אפילו פעם אחת בחקיקה הנוגעת לזכויות להט"ב, כולל בכנסת הנוכחית שבה הסיעה נמצאת באופוזיציה ומשוחררת ממשמעת קואליציונית. אם לא מדובר רק במילים יפות אלא בתחילתו של שינוי תפיסתי, נשמח להיפגש עם ח"כ בנט ולדבר על המצוקות והאתגרים של הקהילה הגאה בכלל והקהילה הדתית הגאה בפרט. נשמח לראות את ימינה מאמצת את דעת הרוב המוחלט של הציבור בישראל ולוקחת חלק בסיום האפליה נגד הקהילה הגאה".

התזמון של בנט לא אקראי ככל הנראה, כשדבריו מגיעים על רקע מגמת העלייה שלו בסקרים בשבועות האחרונים על חשבונו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. נזכיר שלפי הסקר האחרון של N12, נתניהו מוביל על בנט בפער של שלושה מנדטים בלבד, 26 מול 23, כאשר נכון לרגע זה – בחירות עדיין לא נראות באופק.