בעוד הדיונים על מתווה היציאה מן הסגר נמשכים, ראש הממשלה נתניהו השמיע היום (ראשון) ביקורת על המומחים שהתנגדו למהלך וכעת קוראים לצאת ממנו באופן מהיר. "כולכם הייתם נגד סגר וקיבלנו את האבא של הזינוקים במחלה", אמר נתניהו בדיון ההתייעצות שקיים היום. "בסגר הביא לירידה דרמטית בתחלואה. מדברים פה על הקלות ולפתוח מהר ובחוסר זהירות בלי נתונים. לא נעשה פה תחרות של מי שפותחי יותר מהר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בכך אימץ נתניהו את גישת משרד הבריאות ואת המתווה שלו לעומת הגישה והמתווה של האוצר. בהקשר של ההפגנות – גם על רקע הדרישה של כחול לבן – נתניהו אמר בשיחות סגורות שהוא מבחינתו מסיר את ההתנגדות למצב החירום ומבחינתו שיחדשו את ההפגנות גם בבלפור, למרות שהמשק עדיין יהיה סגור. 

באשר ליישובים האדומים ולהמשך הסגר בהם אמר נתניהו כי הוא משוכנע שמודל הרמזור הוא הנכון, אבל "זה צריך להיות בתיאום של ראשי הערים". נציין כי מחר מוסדות החינוך לבנים בחינוך החרדי צפויים לפתוח את שעריהם, זאת למרות שמערכת החינוך בכל הארץ מושבתת. 

מוקדם יותר היום אמרה ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, כי מתווה היציאה מבוסס על היגיון אפידמיולוגי, שלפיו מקומות פתוחים שבהם יש חשש נמוך להדבקות - ייפתחו כבר בשלבים הראשונים. ולהפך - מקומות סגורים עם אנשים מתחלפים ללא מסכה - ייפתחו בשלבים האחרונים.

"אנחנו לא חושבים שהגענו ליעד עדיין", אמרה אלרעי-פרייס בתדרוך על ההשפעה של הסגר. "נראה את הנתונים מחר ומחרתיים והם יהיו יותר מייצגים ממה שהיה בסוף השבוע. הייתה עלייה קבועה בחולים הקשים עד הסגר ועכשיו זה מתייצב. יש סימנים ראשוניים שיש שליטה במגפה".