בעוד קבינט הקורונה מכונס לדיון על סגר כללי, התכתבויות מקבוצת הוואטסאפ של חברי כנסת מכחול לבן שנחשפו הערב (רביעי) במהדורה המרכזית חושפות חילוקי דעות חריפים בין חברי המפלגה. המחלוקות נגעו בעניין קיום ההפגנות שלא בזמן הסגר. שר התרבות חילי טרופר כתב שלדעתו רוב הישראלים לא מבינים מדוע בכחול לבן מתעקשים על ההפגנות, וחברי הכנסת ניסנקורן, זמיר וחיימוביץ' חלקו עליו: "הבטחנו להם (לבוחרים) שנשמור על זכות ההפגנה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נזכיר, כלפי חוץ, העמדה הרשמית של כחול לבן היא שאם אין סגר – אין לאסור את ההפגנות. אלא שההתכתבויות מקבוצת הוואטסאפ שלהם הראו שלא כל חברי הכנסת עומדים מאחורי העמדה הזו. השר טרופר כתב: "לרוב אני לא כותב כאן מחשש לדליפות ומקווה שזה יצליח להישאר כאן: רוצה להגיד בכנות שגם מבחינה מהותית אין היגיון בגב שאנחנו נותנים להפגנה, זה שובר את האמון, המסר והיגיון הבריאותי".

הוא הוסיף: " אנחנו אמורים להיות הקול הממלכתי ורוב הישראלי ולדעתי גם רוב המצביעים שלנו לא מבינים איך אנחנו עדיין תומכים בהפגנות האלה". השר אסף זמיר חלק על עמדתו, ואליו הצטרף שר המשפטים ניסנקורן שכתב: "לדעתי רק דרג מקצועי צריך להביא את ההמלצות".

גם חברת הכנסת מיקי חיימוביץ' חלקה גם היא על עמדת טרופר. "הבטחנו להם (לבוחרים של כחול לבן) בזמן החקיקה על חוק הקורונה שנשמור על זכות ההפגנה, ועכשיו גם על זה נוותר?" כתבה. "מבחינתם זו תהיה ההתקפלות האחרונה שלנו".

היא הוסיפה: "אני מודה שיש קונפליקט, אבל יש גם קונפליקט עם הסגר, ואנחנו מתמודדים איתו ועדיין עושים סגר. אם נפר גם את ההבטחה הזאת שנתנו לבוחרים שלנו, אני דואגת שיהיה פה שבר גדול יותר ממה שאנחנו יכולים לתאר".

בכחול לבן חידדו בתגובה לפרסום התכתובות הללו: "גנץ הביע בהתכתבויות עמדה שונה משל חיימוביץ', העמדה היא שלא תהיינה הפגנות גדולות יותר מתפילות".