שר המשפטים ניסה להסביר מדוע הוא תומך בסגר - והסתבך: שר המשפטים אבי ניסנקורן התראיין הערב (שבת) באולפן "חדשות סוף השבוע". במהלך הריאיון האשים את נתניהו בעיסוק אובססיבי בהפגנות, והשמיע משפט שגרר מתקפות בחברה הערבית וגם מצד חרדים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בניסיון להסביר את תמיכתו בסגר מלא אמר: "ההפגנות הן לא הסיבה לקורונה. הסיבה לקורונה כרגע היא אירוע שדרך אגב התחיל באוכלוסייה החרדית והערבית אבל עכשיו זה בכל המדינה. צריך לעצור את זה ולעשות סגר הרמטי, זה לא קשור לקורונה". לאחר דבריו ספג מתקפת הודעות בוואטסאפ מצד חרדים שדרשו ממנו לתקןל ותהו: "איך אני קשור להתפרצות הקורונה בישראל".

במקרה אחר אף הופץ מספר הטלפון שלו, בטענה שהוא מחלק "מאות אלפי אתרוגים מהודרים" - כדי להפציץ את מספר הטלפון שלו - מעשה שמהווה עבירה פלילית. גם בחברה הערבית פורסמו הודעות בגנותו ואתרי חדשות זעמו על דבריו. 

"מאז ומתמיד אני מכבד כל אדם באשר הוא", הבהיר ניסנקורן בטוויטר. "אם לא הובנתי, התייחסתי לכך שמוקדי ההתפרצות לפני שבועיים היו בערים מסויימות וכעת הם בכל הארץ. חבל שיש מי שמנסים לעוות את כוונתי. הקורונה לא מבדילה בין מגזרים. במקום לשסות ולפלג, כדאי שבערב יום הכיפורים נתמקד כולנו בשיתוף פעולה במאבק במשבר" 

עוד אמר ניסנקורן במהלך הריאיון: "לא כרכתי את הסגר עם הפגנות, את זה עשה מישהו אחר. העיסוק האובססיבי בהפגנות הוא לא אצלנו, אלא בליכוד. אנחנו בסיטואציה של מעל 8000 חולים מאומתים ביום, תשווי את זה לצרפת ולארה"ב. אנחנו בסיטואציה עם 15 אחוז מאומתים. חייבים להוריד את המספרים".

השר הוסיף ותקף: "כשראש הממשלה מתעסק שעות בהפגנות אתה צריך להגיב לו. ראש הממשלה מתעסק באופן אובססיבי בהפגנות, העדיפות צריכה להיות איך אנחנו עוצרים את ההתפרצות של המחלה, היא בכל מקום. חייבים לקחת אחריות יחד עם הציבור ולהוריד את התחלואה יחד. גם בבתי הכנסת, גם המפגינים צריכים לקחת אחריות יחד".

לדבריו, "בהגנה על יסודות הדמוקרטיה לא טעיתי. אנחנו במדרון מאוד חלקלק, של פגיעה בדמוקרטיה. אני מסתכל חודש ושנה קדימה. הפגנות לא יותר חשובות מתפילות. שתי זכויות יסוד שאני מכבד את שתיהן. ההפגנה זו זכות בפני עצמה. הצענו מתווה שיום כיפור בתי כנסת יהיו פתוחים והפגנות לא. כחול לבן בעד הדמוקרטיה אבל עכשיו הבריאות צריכה להוביל".

מהליכוד נמסר בתגובה לניסנקורן: "בשעת חירום לאומית ניסנקורן ממשיך באובססיביות לאפשר התקהלויות והפגנות לא אחראיות ששוברות את מחוייבות הציבור לסגר ומסכנות חיים".

גם שר האוצר ישראל כ"ץ התייצב לריאיון באולפן "פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח - והתייחס לעימות הפומבי עם נתניהו, שהשתיק אותו במהלך דיון. כ"ץ טען כי מערכת היחסים טובה - והצהיר כי הוא זה ששכנע את נתניהו לעסוק בנושא ההפגנות.

"לא כל ההדלפות נכונות, זה לא ברמה האישית אלא ברמה העקרונית וזה נגמר טוב מאוד", טען כ"ץ ביחס לאותו דיון סוער. עם זאת האשים את כחול לבן: "הם קבעו כלל אחד - שהתנאי לסגירת ההפגנות זה הפסקת פעילות המשק. החיבור הזה הוא דבר חמור ביותר".

על שיחתו עם נתניהו אמר: "אמרתו לו בשיחת לילה - זה שמגבילים בכלל לא מונע ממך לפעול. אני לא יכול לכפות על אף מגזר לכבד את הכללים אם ההפגנות האלה נמשכות".