ישיבת ממשלה בנושא התקציב נקבעה ליום שלישי, זאת לאחר שבועות שבהם לא התקיימו ישיבות ממשלה בשל המשבר בין הליכוד לכחול לבן. בישיבה ידונו השרים באישור התקציב במסגרת תוכנית פעולה מפורטת בהתאם לחוק יסוד: משק המדינה. מדובר למעשה באישור תוספת של 11 מיליארד שקלים לתקציב ההמשכי. גם ועדת שרים לחקיקה צפויה להתכנס ביום ראשון אחרי נתק של כמה שבועות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

נזכיר כי אמש הצהיר היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי נתניהו לא יצטרך לצאת לנבצרות בגלל המשפט שמתנהל נגדו. "בכל הנוגע לראש הממשלה - כתב האישום הוגש נגד האזרח, מר בנימין נתניהו, בגין מעשים המיוחסים לו באופן אישי, ולא נגד ראש ממשלה באשר הוא כזה", אמר בכנס ועידת המשפט. "בוודאי שכתב האישום לא הוגש חלילה נגד מפלגה פוליטית כלשהי".

ישיבת ממשלה מ-24 במאי‎
השרים יאשרו תוספת של 11 מיליארד שקל לתקציב | צילום: רויטרס

מנדלבליט הבהיר כי הטענה לפיה מערכת המשפט פועלת משיקולים שאינם ענייניים, או אפילו פוליטיים, היא "שקר גס": "כתב האישום מבוסס אך ורק על ראיות שנאספו בחקירה מאומצת, ועל בחינתן של ראיות אלו לאור הדין הפלילי ולאורו בלבד, לרבות לאחר שמיעת טענותיו של הנאשם בעניין במסגרת הליך שימוע ממושך". הצהרתו של מנדלבליט עשויה להשפיע על מועד הבחירות, ואף נותנת תמריץ לראש הממשלה נתניהו שלא ללכת לבחירות בדצמבר.

שלשום התייחס שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ למתקפות של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגדו. "מה שנתניהו 'מחטיף לי' - זו סטירה בפני האומה", אמר בראיון לרשת ב'. יו"ר כחול לבן הסביר כי אין הנחיה להכין את התקציב לשנת 2021 כי "מישהו רוצה לשריין לעצמו נקודת יציאה נוספת. יכול לקרות שנתניהו ינסה לפרק את החבילה".

בני גנץ ומיקי זוהר
"אשתדל ככל שאני יכול להיות בסדר". גנץ ומיקי זוהר | צילום: אורן בן חקון, פלאש 90

גנץ התייחס להמשך כהונתה של הממשלה: "אני אשתדל ככל שאני יכול להיות בסדר, לשתף, לא להתעלם מטלפונים, לעדכן, שאחרים יעשו מה שהם רוצים". הוא התייחס לדברי נתניהו שרמז שגנץ ואשכנזי היו עלולים להדליף את דבר הסכם הנורמליזציה עם האמירויות ולכן לא עודכנו. "אני חושב שזו אמירה מאוד חמורה מצד ראש הממשלה", אמר. "הוא יודע שמעולם לא עשיתי מניפולציה פוליטית, אני מבין את הרצון לקדם מהלכים מדיניים בצורה חשאית, אבל צריך לבוא לשותף בכיר בממשלה ולעדכן".