"נתניהו רתח, גנץ לא יהיה ראש ממשלה": יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר, סיפר הבוקר (רביעי) שראש הממשלה נתניהו זעם כשצפה אתמול בסיקור סוגיית מכירת המטוסים לכאורה לאיחוד האמירויות במהדורות החדשות.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"הייתי בפגישת עבודה אצל ראש הממשלה ובשעה 20:00 הוא פתח את הטלוויזיה", סיפר ח"כ זוהר לירון אברהם בתוכנית "נכון להבוקר" בגלי צה"ל, "האיש רתח כמו שמעולם לא ראיתי אותו. הוא זעם על השקר המעוות בפרסום על מכירת מטוסי ה-F-35 לאיחוד האמירויות". 

מיקי זוהר מודאג (צילום: יונתן זינדל פלאש 90)
"מעולם לא ראיתי את ראש הממשלה זועם ככה". ח"כ זוהר | צילום: יונתן זינדל פלאש 90

ראש הממשלה נתניהו הבהיר אתמול שהסכם הנורמליזציה בין איחוד האמירויות לישראל לא כלל עסקת נשק עם האמריקנים. "ההסכם לא כולל שום סעיף בנדון", נכתב מטעם נתניהו. "ידענו לאורך השנתיים האחרונות שהם מבקשים נשק איכותי ומתקדם מהאמריקנים". מטעם ראש הממשלה נכתב בהודעה רשמית כי הוא הביע התנגדות למהלך שכזה מול שגריר ארה"ב בישראל, דייויד פרידמן.

F-35 (צילום: Scott Barbour, GettyImages)
ישראל הסכימה או לא למכור מטוסי F-35 לאיחוד האמירויות? | צילום: Scott Barbour, GettyImages

"בשיחה של רה"מ עם השגריר האמריקני פרידמן בתחילת יולי, הביע רה"מ התנגדות מפורשת של ישראל למכירת מטוסי F-35 וכלי נשק מתקדמים אחרים למדינה כלשהי במזרח התיכון. ראש הממשלה הביע עמדה עקבית זו פעם אחר פעם בפני הממשל האמריקני והיא לא השתנתה". 

 "גנץ לא יהיה ראש ממשלה בנובמבר 2021"

בהמשך התייחס ח"כ זוהר למשבר שמאיים על שלמות הממשלה וטען שגנץ לא יהיה ראש ממשלה בנובמבר הבא, כפי שקובע ההסכם: "אני לא חושב שגנץ יהיה ראש ממשלה בנובמבר 2021 אם כחול לבן ימשיכו להתנהל כפי שהם מתנהלים". 

"אם ארצה, מחר בבוקר כיו"ר הקואליציה, לפרק את הממשלה, אפשר לעשות את זה בקלי קלות", הדגיש. "בכל שבוע מגיע פיגוע חדש לכנסת מטעם האופוזיציה. תאר לעצמך מצב שבשבוע הבא כבר נגיע לסיכום עם כחול לבן, תוגש הצעת חוק לפסקת ההתגברות והליכוד יצביע בעד".

הצהרת ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון גנץ (צילום: N12)
החליפי לא יהפוך לראש ממשלה? גנץ ונתניהו | צילום: N12

דבריו של זוהר נאמרים 5 ימים בלבד לפני המועד הסופי להגיע להסכמות. אם לא יאושר החוק לדחיית אישור תקציב המדינה ב-100 ימים עד יום שני בחצות - הכנסת תפוזר אוטומטית וישראל תלך לבחירות.