לאחר קריאתו של ח"כ עפר שלח לעריכת פריימריז לראשות מפלגת יש עתיד, היום (ראשון) הודיע ח"כ רם בן ברק כי גם הוא תומך בעריכת פריימריז לראשות המפלגה ואף ייתכן שיגיש את מועמדותו. "אני בהחלט יכול להיות ראש המפלגה. כשהמפלגה תחליט ללכת לפריימריז, ייתכן שאציג את מועמדותי. בבוא הזמן אשקול את צעדיי", אמר בראיון לאראל סג"ל ברדיו 103FM. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

יחד עם זאת, ח"כ בן ברק הבהיר כי לדעתו עפר שלח עשה טעות כשביקש לערוך את הפריימריז כעת. "זו לא הדרך. התחלנו דיונים על פריימריז בסיעה ונחליט איך ומתי לעשות אותן. כנראה שיהיו פריימריז ביש עתיד, לדעתי לא נכון לעשות אותן כרגע. אין מספיק זמן לקיימן לפני בחירות מרץ 2021", אמר בן ברק.

 

 

יאיר לפיד הואשם במשך שנים, שאינו מאפשר לפתוח את המפלגה לפריימריז ובחירות פתוחות. בשבוע שעבר הפתיע הח"כ עפר שלח, אחד מבכירי המפלגה, את הציבור בכך שהגיש בקשה ללפיד לערוך פריימריז לראשות המפלגה ואף הודיע כי יתמודד מול לפיד. "בימים האחרונים הצגתי ליאיר לפיד את הצורך הדחוף בחידוש פניה של יש עתיד, עוד לפני הבחירות הבאות", כתב שלח. "זה חייב להתחיל מבחירות מקדימות מיידיות ופתוחות לתפקיד יו"ר המפלגה. אני אתמודד, ואשמח אם יהיו אחרים. בלי זה, לא נהיה אלטרנטיבה ולא ננצח". 

יו"ר יש עתיד, שהתראיין באותו הזמן בראיון לבסאם ג’אבר בערוץ הערבי, הגיב לדברים של שלח: "אנחנו חברים, אנחנו אוהבים לדבר, אנחנו חברים 30 שנה, נבחן את זה, אני אבדוק את זה". עוד הוסיף לפיד: "עפר דיבר איתי על זה, הוא רוצה את זה וזה בסדר גמור. אני בעד שלפוליטיקאים יהיו שאיפות. הוא אישיות מאוד פופולרית אצלי בבית וזה יישאר ככה, חברות חשובה יותר מפוליטיקה".